בונים סוכות לזכר הנופלים

חניכי בני עקיבא יגיעו בהתנדבות לכל פונה בכל רחבי הארץ, יקימו עבורו את הסוכה ויגיעו גם לאחר החג על מנת לפרקה.

ידידיה בן אור , ב' בתשרי תשע"ז

בונים סוכה. אילוסטרציה
בונים סוכה. אילוסטרציה
פלאש 90

בניגוד למצוות רבות אחרות - מצוות הסוכה דורשת מאמץ פיזי מורכב על מנת להקים סוכה כשרה ע"פ ההלכה.

עובדה זו גורמת לכך שרבים מתקשים בעצם בנית הסוכה- למרות שמעוניינים לחגוג את חג הסוכות כהלכתו.

עיקר הקושי קיים אצל קשישים ובעלי מוגבלויות שלא הצליחו להסתייע בבן משפחה שיסייע להם בעת הבניה.

תנועת בני עקיבא נרתמה לסייע והקימה פרויקט ארצי רחב – "צוות הבונים"- שפועל בכל רחבי הארץ. התנועה הקימה מוקד פניות אינטרנטי וטלפוני בו יכולים אזרחים לפנות ולבקש סיוע בבניית הסוכה.

לאחר הרישום, חניכי התנועה מהאזור הרלוונטי ייצרו קשר עם הפונה על מנת לתאם מועד לבניית הסוכה, וכן לפירוקה בתום ימי החג. בעקבות הפרסום וההרשמה שהחלה לפני מספר ימים- פנו כבר מאות רבות של אזרחים ומשפחות בכל רחבי הארץ בבקשה לסיוע.

הפרויקט פועל לזכרם של שלושה לוחמי צה"ל שנפלו על הגנת העם והארץ- רס"ן בניה ריין הי"ד שנפל במלחמת לבנון השניה, ורס"ן בניה שראל הי"ד וסמל בניה רובל שנפלו במבצע צוק איתן בעזה לפני כשנתיים.

מזכ"ל תנועת בני עקיבא, יאיר שחל, מסביר, "כמזכ"ל וכחייל של בניה שראל הי"ד במבצע צוק איתן ברצועה - הנצחת הלוחמים שמסרו את נפשם למען עם ישראל דווקא בפרויקט 'צוות הבונים' היא דבר מובן מאליו מבחינתנו".

לדבריו, "הערכים עליהם מחנכת התנועה לסיוע לאחר, לנתינה ולחיזוק הקשר בין ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל באים לידי ביטוי באופן הבהיר ביותר במיזם הזה. ההירתמות הרחבה של החניכים בסניפים היא פועל יוצא של עבודה ערכית שנעשית במהלך השנה כולה, ומהווה הוכחה מובהקת לאיכות של הנוער הנפלא הזה".