הרב ברלנד: "שחררו אותי, אני חף מפשע"

הרב ברלנד פנה לרבנים הראשיים בבקשה כי יפעלו לשחררו. "מצבי הבריאותי קשה מנשוא. איני יודע אם אוכל לשרוד עוד את הסבל הנוראי".

מיכל לוי , ג' בתשרי תשע"ז

הרב ברלנד
הרב ברלנד
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מנהיג קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד פנה לשני הרבנים הראשיים לישראל בבקשה כי יפעלו לשחררו ממעצר.

הרב ברלנד מוחזק במעצר עד תום ההליכים נגדו, לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור על פגיעה במספר נשים.

"מצבי הבריאותי קשה מנשוא ובקושי עומד על הרגליים, איני יודע אם אוכל לשרוד עוד את הסבל הנוראי", כתב הרב ברלנד במכתב שנחשף בחדשות 2.

"מתוך המצור והמצוק, החושך והאופל אני פונה אליכם אחרי שאני שוהה זה זמן כה רב בתא חשוך ואפל בסבל כה רב על לא עוול בכפי", כתב הרב.

לטענתו, הוא חף מפשע וגורמים "חוטאים", כלשונו, העלילו עליו עלילות שווא. "קנוניה אפלה של אנשים חוטאים מתוך בצע ממון, הם העלילו עליי עלילת שווא אשר לא עשיתי ולא חשבתי ולא עלתה על ליבי... שמוני בבור אפל עד תום ההליכים כגרוע שבפושעים בלי לזכות למינימום של צדק ויושר".

הרב ברלנד הוסיף "הגעתי כמה פעמים עד שערי מוות והתעלפתי. אני פונה אליכם מתוך לב קרוע ושבור, אני קורבן לעלילה שרקחו עלי פושעים ורשעים. מעולם לא ביצעתי שום עבירה ופשע, רק תרמתי כל חיי לקהילה.

"אני רוצה להגן על חפותי וכבודי בבית משפט ולהוכיח שאין שמץ של אמת בכל ההאשמות נגדי, ולכן חזרתי לארץ הקודש מתוך אמונה בצדקת דרכי. השמועות והרכילויות נגדי גורמות לי כזה צער. פונה אני אליכם על מנת להתפלל לשחרורי המלא ועל מנת שתעשו כמיטב יכולתכם לשחררני לחופשי, שאוכל להגן על עצמי ועל כבודי".