"נצטרך לבנות קונספציה הגנתית"

מכבי ת"א ערכה אירוע פתיחת עונה - והמאמן אדלשטיין עמד על ההיבטים החזקים והחלשים של קבוצתו. הצהובים כמובן, מכוונים גבוה.

ניצן קידר , ד' בתשרי תשע"ז

ארז אדלשטיין, במסיבת העיתונאים הערב
ארז אדלשטיין, במסיבת העיתונאים הערב
צילום: ניצן קידר

רגע לפני פתיחת הליגה ביום ראשון הקרוב ומשחקי היורוליג בשבוע הבא - קיימה הערב (חמישי) מכבי תל אביב את מסיבת העיתונאים הרשמית שלה לקראת העונה הקרובה.

"אני ארבעה חודשים במועדון", סיפר המאמן ארז אדלשטיין, "ובארבעה חודשים הללו גיליתי מערכת שאי אפשר להבין את העצמה שלה מבחוץ ועכשיו, אני קולט אותה ביום יום. זה משהו שאתה לא מעכל וכבר עברתי כל כך הרבה שלבים בהם אני מחכה לשלב האמיתי. מבחינתי, זה היה מה שחוויתי ביום שלישי האחרון - קבלת הפנים של הקהל היתה פשוט משהו שאי אפשר להבין עד שאתה בתוך זה".

"היתה לנו הכנה אינטנסיבית וממוקדת עם משחקי אימון ברמה הגבוהה ביותר. היו לנו המון עליות וירידות, כפי שאופייני לשלב הזה. אנחנו הולכים לעונה ארוכה שגם מאמנים מנוסים יותר באירופה לא יודעים איך לאכול אותה. אם לא נהיה ביחד בעליות ובירידות.

''המסר שלי בכל שיחה הוא שהקהל מצפה לראות קבוצה שמשאירה 150% מהיכולת על המגרש. אם עושים את זה ומשחקים לפי השיטה, ההישגים גם יבואו", הוסיף אדלשטיין.

לדבריו, יש עוד עבודה לעשות בהמשך. "ניסינו לגבש זהות לקבוצה - שיטת משחק ודרך שינצל את חומר השחקנים. חלק מההחתמות נעשו לפני שהגעתי ומאוד שמחתי עליהן וחלק נעשו אחרי וניסו לתת התאמה לפילוסופיה שלי. רצינו לשחק נגד הקבוצות ברמה הכי גבוהים, גילינו יתרונות וחסרונות. לא שיחקנו עם אותו סגל בכל 9 המשחקים אבל אלו סיטואציות שיהיו גם במהלך העונה ונצטרך להתמודד איתן וללכת קדימה".

שחקני מכבי ת"א, במהלך מסיבת העיתונאים
צילום: מכבי ת"א

אדלשטיין גורס כי "להתמודד עם אילוצים זה מה שעושה אותך מאמן טוב יותר. זה מאתגר אבל אין ואקום ואנשים מקבלים צ'אנס. אני נותן את הדוגמא של גיא פניני בכל מקום - הוא הגיע לאחת הקבוצות שלו לשחקן עשירי והפך לשחקן חמישייה בנבחרת וקפטן מכבי. זו התשובה. אנחנו נצטרך לבנות קונספציה הגנתית שתצטרך לדעת להסתיר חלק מהחולשות שלנו וזה האתגר הגדול עוד יותר".

המנהל המקצועי של הקבוצה ניקולה וויצ'יץ', דיבר על חשיבות ההשקעה בצעירים במועדון. "השנה אני שמח להתמקד בצד המקצועי במאת האחוזים", אמר וויצ'יץ'. "אנחנו מנסים לעמוד בשורה אחד עם העתיד של המקצוע הזה וזה אומר שימוש באנליטיקה וסטטיסטיקה, כפי שעושים במועדונים הגדולים באירופה.

''גם בכל מה שקשור לנוער, אני מאמין שחייבים להשקיע כמה שיותר בדור הבא ואנחנו משתדלים גם לעשות את זה על הצד הטוב ביותר".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il