חנן הקים את ההתיישבות, אנחנו ננציח

השר נפתלי בנט בערב לזכרו של הרב חנן פורת זצ"ל: "החלום הוא שיהודה ושומרון יהיו חלק מישראל הריבונית. אנחנו צריכים למסור את הנפש".

חזקי ברוך , ד' בתשרי תשע"ז

שר החינוך בנט, הערב
שר החינוך בנט, הערב
צילום: שלומי אמסלם

חנן הקים את ההתיישבות, אנחנו ננציח אותה

שר החינוך נפתלי בנט השתתף הערב (חמישי) בהופעה של אהרון רזאל ושולי רנד לזכרו של הרב חנן פורת זצ''ל במלאת חמש שנים לפטירתו, שנערכה בבנייני האומה בירושלים.

"יש שני סוגי מנהיגות: מנהיגות מכוננת, כמו של אברהם אבינו, ומנהיגות משמרת, כמו של יצחק אבינו.
במשך שנים רבות היינו במצב של מנהיגות משמרת, וזה בסדר. אנחנו יכולים להיות אור לגויים, אבל אי אפשר להתחמק מכך שבנושא אחד צריך לעבור למנהיגות מכוננת - וזה ארץ ישראל", אמר בנט באירוע.

בנושא ארץ ישראל, הדגיש השר, הגיע הזמן לעבור מבלימה להכרעה. ''אנחנו צריכים לסמן את החלום והחלום הוא שיהודה ושומרון יהיו חלק מארץ ישראל הריבונית. אנחנו צריכים לפעול היום, ואנחנו צריכים למסור את הנפש. אנחנו לא יכולים להמשיך לסמן את ארץ ישראל כיעד טקטי ומדינה פלסטינית היא היעד האסטרטגי.

"כמו שחנן אמר, אין לנו זכות לחלק את הארץ. לא בדיבורים, לא במעשים, לא בהסכמה שקטה, ולא בתירוצים שקטים. לא על ידי פוליטיקאים, ולא על ידי משפטנים. דרך הויתורים, דרך החלוקה, הפסידה.
חנן אמר 'לכבוש את הלב' וזה נבנה. הלב של עם ישראל איתנו''.

בנוגע לסוגיית עמונה אמר בנט, ''אנחנו לוקחים אחריות. לא עוד פתרונות טקטיים - אלא הסדרה אסטרטגית. חנן וחבריו הקימו את ההתיישבות - עכשיו תורנו, לעגן ולהנציח את ההתיישבות. בזכות אנשי עמונה, אנשי אמונה, נוביל פתרון אסטרטגי לכלל ההתיישבות. לחנן היה משפט: מי שרוצה להגשים - חלומו יביא בנפשו. חלומנו נביא בנפשנו".