השר גלנט: יש לי אהבה גדולה לשומרון

בביקורו ביישוב עמנואל הביע שר הבינוי את אהבתו לאזור וקבע: צריך לקדם את התב"ע בעמנואל ובקרוב נצא לשיווק יחידות קרקע ביישוב.

שמעון כהן , ה' בתשרי תשע"ז

גלנט גרשי וזמביש בהנחת אבן הפינה
גלנט גרשי וזמביש בהנחת אבן הפינה
צילום: דוברות מועצת עמנואל

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, השתתף אתמול (חמישי) בהנחת אבן פינה למיזם הבנייה "רמת עמנואל" בשומרון. במהלך ביקורו סייר השר גם בפרויקט הבניה "נוה אור" ובמיזמי בנייה נוספים ביישוב.

ראש המועצה המקומית, עזרא גרשי, אמר כי "מעל ל-30 שנה לא נבנו בעמנואל דירות. בשנים האחרונות עלה הביקוש על ההיצע ורק בשנה האחרונה אכלסנו כ-100 משפחות. בעמנואל יש קרקעות רבות מוכנות ומחכות לבניה''.

לדבריו עם מחירי הדיור האטרקטיביים, הקרבה והנגישות למרכז הארץ, עמנואל הוא הפתרון האולטימטיבי למצוקת הדיור הקשה בציבור החרדי.

השר גלנט אמר כי "ברמה הביטחונית, צה"ל וכוחות הביטחון פועלים בשטח יהודה ושומרון באופן אינטנסיבי והמצב מרגיע". עוד אמר "יש לי אהבה גדולה לשומרון, ההיכרות שלי עם השומרון היא עמוקה והיסטורית, בצעירותי טיילתי המון באזור, בשא-נור, במעיינות, עוד לפני הטירונות.

"צריך לקדם בעמנואל את התב"ע. נשב ונמצא פתרונות לעמנואל כמו בכל הארץ. נצא בשיווק ליחידות קרקע חדשות. אין סיבה בעולם שעמנואל לא תשגשג ותפרח", הבהיר שר הבינוי.

ראש מועצת יש"ע אבי רואה חיזק את דברי השר ואמר "שאחרים ידברו ואנחנו נמשיך לעשות. יש לנו משימה אחת כללית, להמשיך את הפיתוח ובניית ההתיישבות גם בגליל ובנגב וגם ביהודה ושומרון, ובשם ה' נעשה ונצליח".

במהלך הביקור בישר ראש מועצת קרני שומרון, יגאל להב, על קבלת האישור להקמת כביש חדש המחבר בין עמנואל לקרני שומרון וציין את שיתוף הפעולה ההדדי עם מועצת עמנואל.

בסיור של השר גלנט השתתפו גם ראש מועצת אלקנה אסף מינצר, ראש מועצת קדומים חננאל דורני ומזכ"ל אמנה זאב (זמביש) חבר.

גלנט וראשי עמנואל בטקס
צילום: דוברות מועצת עמנואל