"המהגרים צבעוניים – כמו זבל אורגני"

יו"ר מפלגת האנטי-הגירה בגרמניה, פראוקה פטרי, השוותה בין "הצבעוניות של גרמניה בעקבות המהגרים הרבים" לערימת זבל אורגני צבעוני.

ניסן צור , ז' בתשרי תשע"ז

"קומפוסט". פראוקה פטרי
"קומפוסט". פראוקה פטרי
צילום: Axel Schmidt, רויטרס

פראוקה פטרי, מנהיגת מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה" שהכריזה על עצמה כמפלגה המתנגדת להגירה המוסלמית למדינה, השמיעה התבטאות מעוררת מחלוקת נוספת על גל ההגירה למדינה.

בנאום שנשאה בעיר שטוטגרט לפני מספר ימים נשאלה פטרי האם אינה רואה בגרמניה מדינה רב תרבותית וצבעונית בשל המהגרים הרבים שהגיעו אליה ממקומות רבים בעולם.

"מה עלינו לקחת מקמפיין 'גרמניה היא צבעונית' בגלל המהגרים? גם ערימת קומפוסט היא צבעונית" ענתה פטרי.

לאחר מכן היא תקפה את העולם האפרו-ערבי במילים קשות וכינתה אותו "פרוטלריון הפושעים של העולם האפרו-ערבי" וחזתה כי בקרוב יתרחש "סכסוך דרוויניסטי בין תושבי אירופה המשלמים על ההעברה של המהגרים ליבשת" לבין המהגרים.

דבריה של פטרי זכו בתוך זמן קצר לגינוי נרחב בכל קצוות הקשת הפוליטית בגרמניה. שר הפנים של מדינת באדן-וירטמברג, ששטוטגרט היא בירתה ונחשבת לאחת הערים המעורבות ביותר בגרמניה, תומאס סטרובל, גינה את הצהרותיה של פטרי וכינה אותן "דוחות ובזויות".

לדברי סטרובל, "האסטרטגיה של האנשים האלו היא לגרום לאנשים לפחד. לכן אסור לנו אפילו להיות איתם בכל סוג של קשר. מפלגת 'אלטרנטיבה לגרמניה' היא לא המושיעה של העולם המערבי אלא בוגדת בו. הם חיים ממשברים כאלו, ואין להם מטרה אחרת מלבד להרחיב את המשבר בחיי היומיום".

גם אנדריאס שטוך, חבר המפלגה הסוציאל-דמוקרטית, גינה את הדברים. "פעם נוספת הראתה 'אלטרנטיבה לגרמניה' את הפנים מלאות השנאה שלה. ההתטאויות האלו מוכיחות כי 'אלטרנטיבה לגרמניה' אינה בשום אופן בורגנית, אלא חסרת אנושיות לחלוטין".