"מחדל יום הכיפורים של מערכת המשפט"

יו"ר "אלמגור" קורא להקים בתי דין לנאשמים בטרור. "דם הנרצחים נמצא על ידי בכירי מערכת המשפט שמתנהלים כאילו זה טרור זה פשע שכונתי"

חזקי ברוך , ט' בתשרי תשע"ז

זירת הפיגוע בי-ם, השבוע
זירת הפיגוע בי-ם, השבוע
צילום: שלומי כהן, פלאש 90

יו"ר ארגון נפגעי הטרור ''אלמגור'', סא"ל במיל' מאיר אינדור, קורא להקים בתי דין לנאשמים בטרור על רקע החלטת השופטת חגית מאק קלמנוביץ' לעכב את ביצוע עונש המאסר למחבל שביצע שלשום את פיגוע הירי הקטלני ליד גבעת התחמושת.

"שתי משפחות הצטרפו השבוע לארגון אלמגור, שתי משפחות מיותרות מבחינתנו. כמו במקרים קודמים גם את הרצח הזה היה ניתן למנוע. זהו מחדל יום הכיפורים של מערכת המשפט", תוקף אינדור.

הוא קורא להקים בתי דין לנאשמים בטרור ומסביר כי ''דמם של הנרצחים השבוע נמצא על ידי בכירי מערכת המשפט שמתנהלים מול טרוריסטים באמות מידה של פשע​ ​שכונתי ולא כ​במלחמה בטרור .

"אם כל חטאת", אומר אינדור, "היא החונטה המשפטית שהעבירה את השיפוט של מחבלים לבתי משפט פלילים רגילים במקום בתי דין צבאיים, ולידי שופטים שרוב עיסוקיהם בפשיעה רגילה עם אוריינטציה של שוויוניות, מתן הזדמנויות, צ'אנסים ושיקום, בעוד המחבלים צוחקים כל הדרך לפגוע הבא.

כדי להפסיק את הפארסה, מוסיף אינדור, "צריך שידוד מערכות בעולם המשפט שראשיתו ​הקמ​ה​ מיידית של בתי דין מיוחדים לנאשמים בטרור ​ולהוציא את התביעה מידי הפרקליטות הרגילה"​.

לדבריו בתי המשפט הרגילים לא בנויים להתמודד עם טרור. ​"שרי ממשלת ישראל צריכים לבצע את מה שהיו אומרים אילו היו באופוזיציה. כל עוד מחבלים יודעים שמשפחותיהם אינן מגורשות, גופותיהם מועברות בחזרה והמימון למשפחותיהם ממשיך ברשות הפלסטינית, ישראל מגלה רפיסות מול הטרור. על שרי הממשלה לעשות חשבון נפש בימים הנוראים"​.