הפגנה בזירת הפיגוע:
"ירושלים תחת אש. הגיעו מים עד נפש"

פעילי ימין הפגינו בזירת הפיגוע: "אי אפשר לשבת בבית כשיהודים נרצחים ברחובות". המוני ערבים הגיעו לבית המחבל בסילוואן שבמזרח העיר.

חזקי ברוך , ז' בתשרי תשע"ז

הפגנה בזירת הפיגוע
הפגנה בזירת הפיגוע
צילום: חזקי ברוך

פעילי ימין הפגינו הערב (ראשון) בזירת הפיגוע הרצחני באזור גבעת התחמושת, בו נרצחו שני בני אדם - שוטר היס"מ יוסי קירמה הי"ד ולבנה מליחי הי"ד. מוקדם יותר הובאו למנוחות שני הנרצחים.

הפעילים אמרו קדיש על הנרצחים והודו לצמרת המשטרה על הפעילות הנחושה והמהירה שהסתיימה בחיסול המחבל.

"אנחנו רוצים להגיד לכם תודה על כל רגע שאתם מסכנים את החיים שלכם", אמרו הפעילים למפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי שהיה במקום.

חבר מועצת העיר ירושלים ויוזם ההפגנה אריה קינג אמר לערוץ 7 ''הגענו היום למקום הפיגוע כדי למחות על כך שאלפי ערבים במזרח ירושלים מחזיקים בנשק ארוך ומדי יום הם יורים על יהודים. היום נרצחו שני יהודים אבל תושבי שכונות צפון ירושלים נמצאים מידי יום תחת אש. הגיעו מים עד נפש".

עו"ד איתמר בן גביר אמר ''לא יכול להיות שדם יהודי נשפך כמים ואנחנו שומעים על עוד פיגוע ועם ישראל יושב בבית. אי אפשר לשבת בבית כשיהודים נרצחים ברחובות. מפכ"ל המשטרה החדש נכנס בקול תרועה גדולה ואני רואה בליל של החלטות שהמשמעות שלהן היא כניעה והתרפסות לאויב ואפס מעשים. הגיע הזמן שיתחיל לעשות ולא לדבר".טוען....

בתוך כך, המוני ערבים התכנסו בסמוך לביתו של המחבל בסילוואן, קראו קריאות שמחה ושיבחו את מעשיו. תחנת הטלוויזיה הפלסטינית "אל קודס" שידרה סרטון שבו נראה המחבל בן ה-39, קורא ל"שחרור ירושלים מהכיבוש".

"אנחנו צריכים לשמור על מסגד אל אקצה, כל המוסלמים", נשמע המחבל אומר. "אני אומר לכיבוש הישראלי - כמה שהרחקתם אותנו מהמסגד, אנחנו עומדים וחזקים אבל אנחנו הלכנו לדלתות של המסגד".

"הלכנו לעיר העתיקה, הרחקתם אותנו מהעיר העתיקה, הלכנו לירושלים, הרחקתם אותנו מירושלים", טען המחבל בסרטון. "אנחנו בעזרת השם נחזור לירושלים ובעזרת השם נשחרר את ירושלים מהכיבוש. נהפוך את ירושלים לטהורה. אלוהים הבטיח לנו שננצח ובעזרת השם הניצחון בא".