מי שכנע את ח"כ גליק להתנצל?

ח"כ יהודה גליק תקף בחריפות שופטת בפוסט בעמוד הפייסבוק והתנצל, אחרי שקיבל שיחת טלפון עם בקשה לעשות זאת משרת המשפטים איילת שקד.

ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ז

יהודה גליק
יהודה גליק
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת יהודה גליק התנצל היום (שני) על הפוסט החריף שכתב ברשת נגד שופטת ששחררה את המחבל שביצע את הפיגוע אתמול - לאחר שיחה שקיבל משרת המשפטים שקד, כך דווח בערוץ 10.

כזכור, גליק פירסם בעמוד הפייסבוק שלו דברים קשים נגד השופטת מאק קלמנוביץ' - שמצד אחד שיחררה את המחבל ומנגד הרחיקה אותו מהר הבית.

"ערב יום כיפור אני לא סולח לך. לעולם לא אשכח את אותו יום רביעי בו אני עומד בפנייך מתחנן על נפשי, העדפת את המחבלים על פניי והחלטת על הרחקתי מהר הבית כי כהגדרתך 'יש חשש של מסוכנות ממני'. כתוצאה מכך שדחית את ריצוי מאסרו של מחבל במשך ארבעה חודשים, הוא רצח אתמול שני יהודים תמימים ופצע רבים אחרים", כתב גליק.

אחר הצהריים הוא חזר בו מדבריו וציין כי "מערכת המשפט בישראל אינה חפה מביקורת ואפילו ביקורת נוקבת אבל אסור לאיש להרים את ידו ולפגוע במערכת זו או במי מעובדיו. לולא מערכת המשפט, ישראל תיהפך לאנרכיה. מערכת שמקבלת ביקורת היא מערכת חזקה ולא חלשה. הביקורת שמתחתי הבוקר השתדלה להיות עניינית, אך השתמשתי בביטוי שלא היה מן הראוי להשתמש בו ואני מצר על כך".

מתברר שההתנצלות הגיע לאחר ששרת המשפטים צלצלה לגליק וביקשה שיתנצל על הדברים, שעוררו זעם רב אצל ראשי מערכת המשפט.