ישראל הצעירה מתקרבת ליורו

הנבחרת הצעירה של ישראל עשתה את שלה כשהביסה הערב את אלבניה בתוצאה 0:4. כעת תחכה ליתר התוצאות כדי לדעת אם תעפיל למשחקי הפלייאוף

נרי וייס , ח' בתשרי תשע"ז

ישראל הצעירה בטורניר היורו האחרון לפני שנתיים
ישראל הצעירה בטורניר היורו האחרון לפני שנתיים
צילום: פלאש 90

אם נבחרת ישראל הצעירה לא תעפיל למשחקי הפלייאוף על הזכות לקחת חלק באליפות אירופה שבכדורגל לנבחרות צעירות שיתקיים ב-2017 בפולין, יהיה זה מאכזב. לא בגלל האפשרות הכל כך קרובה להיות שם, כמו בגלל היכולת הגבוהה של השחקנים הישראלים שסיימו את משחקיהם האחרונים במוקדמות היורו בתוצאות מכובדות ביותר והביסו על הדרך לא מעט יריבות.

אחרי שהביסה בשבוע שעבר את נבחרת יוון בתוצאה 0:4, גם הערב (שני) עשו השחקנים הלאומיים את העבודה כשהפעם היריבה הייתה נבחרת אלבניה שספגה גם היא לא פחות מארבעה שערים מרגליהם של שחקני הנבחרת הישראלית.

במשחק שהתקיים באצטדיון המושבה שבפתח תקווה, והיה למשחק האחרון בקמפיין המוקדמות של הנבחרת הישראלית, הציגו השחקנים הישראלים תצוגת כדורגל משובחת, כזו שהשכיחה מצד אחד את היכולת החלשה של הנבחרת הבוגרת מאמש במשחק מול ליכטנשטיין הקטנה ומצד שני גם עודדה את האוהדים הישראלים - יש על מה ועל מי לבנות את דור העתיד של הנבחרת הישראלית. אולי לבסוף זה ייגמר בטורניר יוקרתי.

שוב מי שבלטו בנבחרת ואף כבשו היו שובל גוזלן ועמרי אלטמן, כשאליהם הצטרפו אורן ביטון ודור חוגי. הניצחון העניק לנבחרת את המקום השני בבית ד', וכעת תלויה הנבחרת בתוצאות המשחקים מהבתים המקבילים מחר, כשרק ארבע הסגניות הטובות ביותר יעפילו לשלב הפלייאוף על העליה ליורו 2017 בפולין.

איבוד נקודות של אחת משתי הנבחרות, סרביה, שתשחק בבית מול סלובניה, או נורבגיה, שתתארח אצל קזחסטן, יביאו את הישראלים מרחק ניצחון מהופעה בטורניר היורו היוקרתי. היינו כחולמים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il