הטרקטורים ממתינים לבג"ץ

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן סייר בישובי השומרון יחד עם ראש המועצה דגן וקרא לבג"ץ לאשר את סלילת כביש עוקף נבי אליאס.

רפאל לוי , י"א בתשרי תשע"ז

בן דהן ודגן בשטח
בן דהן ודגן בשטח
צילום: דוברות מועצה אזורית שומרון

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) סייר היום (חמישי) בישובי השומרון יחד עם ראש המועצה האזורית יוסי דגן.

דגן פנה לסגן שר הביטחון בבקשה להפעיל את כל כובד משקלו כדי לזרז את סלילת כביש עוקף נבי אליאס לרווחת תושבי מערב השומרון הנוסעים בכל יום לכיוון כפר סבא ובחזרה.

סגן השר בן דהן אשר מקדם את סלילת הכביש כבר כמעט שנתיים התייחס למשוכה האחרונה המונעת מהפרויקט לצאת לדרך - עתירות לבג"צ המבקשות למנוע את סלילת הכביש, וקרא לבית המשפט העליון לאשר את סלילת הכביש בהקדם.

"יושבות עתירות בבית המשפט העליון שהגישו מספר ארגוני שמאל קיצוניים שמייצגים פלסטינאים על קרקעות שהופקעו מהם. כביש עוקף נבי אליאס הוא כביש שנסלל בסיועו של שר התחבורה, בדחיפתו של ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ובעזרתו הגדולה של משרד הביטחון. אנחנו סמוכים ובטוחים שהכביש הזה הוא לטובת האזרחים כולם, הערבים והיהודים".

הרב בן דהן הדגיש כי הכביש יוסיף ביטחון ובטיחות לנוסעים. ''אני מצפה ומקווה שבית המשפט העליון בראותו את החשיבות של הכביש יאפשר את סלילתו כדי להביא רווחה לכל התושבים של האיזור ולחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון בעת הזו.

''הטרקטורים מוכנים, החברה ממתינה וברגע שבית המשפט העליון יתן את החלטתו ואת אישורו לסלילת הכביש, הכביש יתחיל להיסלל ותוך מספר חודשים תושבי מערב השומרון ירגישו רווחה גדולה", אמר הרב בן דהן.

ראש המועצה דגן אמר כי "כביש עוקף נבי אליאס תוכנן בשנות ה-90 ונתקע מסיבות פוליטיות לא ענייניות. הכביש מיועד לכל מי שנוסע בין צופים לכיוון מעלה שומרון, קרני שומרון וכל הישובים שבין כביש כפר סבא ושכם. תושבי השומרון אינם אזרחים סוג ג' והם זכאים לקבל פתרון תחבורתי כמו כל אזרח אחר במדינה".