נמצא פתרון למשבר שכר עובדי ההוראה?

משרד החינוך העביר מקדמות למורים שלא קיבלו את מלוא שכרם ומבקש ממורים שטרם קיבלו מקדמה ליצור קשר בהקדם.

רעות הדר , י"א בתשרי תשע"ז

צוות שכר עובדי הוראה
צוות שכר עובדי הוראה
צילום: ללא קרדיט

מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, קיימה היום (ה') ישיבה ראשונה עם צוות העבודה אשר מינתה כדי לגבש תכנית עבודה לטיפול בסוגיית שכר עובדי ההוראה, לאחר שאלפי מורים מחו על השכר החלקי שקיבלו.

בישיבה השתתפו מנהלים ומורים מבתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים, מהמחוזות מרכז, תל אביב, חיפה, ירושלים ודרום.

במהלך הישיבה העלו המנהלים והמורים מספר חלופות לדרכי פעולה, בהן חיזוק הממשקים שבין המנהלים והמורים לבין צוותי כוח האדם וחשבות השכר שבמחוזות ובמטה משרד החינוך ושדרוג פורטל עובדי ההוראה והעמקת ההסברה על השירות הניתן באמצעות האתר.

כמו כן החליט הצוות על עדכון מראש של עובדי ההוראה באשר לביצוען של פעולות שכר חריגות וכן העמקת ההסברה בקרב מנהלים ומורים ובפרט בקרב המורים המתחילים ומורי הסטאז' באשר לנושא השכר והרכביו.

עוד הוחלט על קיום השתלמות עבור מורים חדשים בנושא שכר ותנאי עבודה והידוק מנגנוני הבקרה על שכר עובדי ההוראה.

מנכ"לית משרד החינוך תמשיך לקיים סדרת פגישות עם צוות העבודה. לאחר חג הסוכות תתקיים ישיבת העבודה השנייה. המשרד שב וקורא למובילי המחאה להצטרף לשולחן הדיונים ולתרום לתהליכי העבודה המשותפים.

במשרד מציינים, כי עד היום הועברו מקדמות למורים אשר לא קיבלו את מלוא שכרם. המשרד קורא למורים שטרם קיבלו מקדמה, ליצור קשר בהקדם עם החשבות שבמחוז כדי שניתן יהיה להעביר את הסכום הנדרש באופן מידי.

כזכור, בימים האחרונים זעמו אלפי מורים ומורות על שקבלו בחודש ספטמבר שכר מקוצץ, לעיתים פחות משכר מינימום. מורים אף פרסמו בפייסבוק תלושי שכר לצד טעויות שנעשו בנוגע לחישוב המשכורת המגיעה להם.