עתירה: לבטל הצווים נגד פעילי הימין

רפאל מוריס ויאיר קהתי דורשים לבטל את הצווים המנהליים שהוצאו נגדם. עורך דינם:  "תקנות שעת החירום לא רלוונטיות לשנת 2016".

ערוץ 7 , ט"ו בתשרי תשע"ז

רפאל מוריס
רפאל מוריס
צילום: אלירן אהרון

שניים מראשי תנועת 'חוזרים להר' רפאל מוריס ויאיר קהתי, הגישו באמצעות עורך דינם יצחק בם, עתירה דחופה לביטול הצווים המנהליים המרחיקים אותם מירושלים שהוצאו נגדם.

בעתירה טען עו"ד בם כי "התקנות מאפשרות לפגוע באופן אנוש בחירותו של אזרח ללא שום הליך משפטי, ועל סמך עילות נוגדות את ערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

הוא הוסיף כי "שיעורי אזרחות לחוד והחיים לחוד. במדינת ישראל יכול המפקד הצבאי להחליט כי אדם פלוני, פעיל פוליטי אשר פעילותו אינה נושאת חן בעיני מאן דהו בחלונות הגבוהים, יורחק מירושלים כדי 'למנוע פרובוקציות בתקופת החגים'. בישראל של 2016 יכולה פעילות ציבורית בלתי אלימה להוביל להגלייתו של אדם מעיר הבירה אך משום שזו אינה נושאת חן בעייני המפקד הצבאי".

מוריס וקהתי אמרו הערב (שני), "אנו מקווים כי בג"ץ יורה לביטול הצווים, מדובר בעוול של מדינת ישראל כאשר פעילים למען שיבת עם ישראל למקום הקדוש ביותר, מורחקים פעם אחר פעם באופן מנהלי מירושלים. נראה שמדינת ישראל מבצעת בפועל את החלטת אונסק"ו בעניין הר הבית ומנסה לסרס את המאבק באמצעים שונים ומשונים".

עוד הוסיפו כי "דוקא אחרי הנאומים שנשאו כל מנהיגי המדינה בשבוע האחרון על הקשר העמוק בין הר הבית - מקום המקדש ומדינת ישראל - היינו מצפים לתמיכה במאבק שלנו מצד גורמי המדינה ולקבל שיק למימון הפעילות ולא לפעול כנגדנו".

עו"ד איציק בם מסר כי "מעבר לעוול שנגרם למרשיי, הפועלים ללא הרף למען המשכת חזון הציונות, תקנות שעת החירום שעל בסיסן הוצאו הצווים לא רלוונטיות לשנת 2016. על בג"ץ להחליט על שינוי בתקנות, כך שירחיקו אך ורק מחבלים ואנשים הפועלים למען השמדת מדינת ישראל ולא להגבלת הפועלים למענה כפי שנעשה למרשיי".