"לא אשתמש בשבת לצרכים פוליטיים"

מפגן הכוח השנתי של השר ישראל כ"ץ נערך כמידי שנה בסוכתו בכפר אחים. כ"ץ הודה לפעילים על התמיכה והתייחס לאירועי השבועות האחרונים.

חזקי ברוך , ט"ז בתשרי תשע"ז

"לא אשתמש בשבת לצרכים פוליטיים"
"לא אשתמש בשבת לצרכים פוליטיים"
צילום: חזקי ברוך

כ-4,000 חברי ליכוד השתתפו הערב (שלישי) באירוע סוכות המסורתי בביתו של שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, בכפר אחים, המתקיים מידי שנה.

בין המשתתפים היו יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, השרים: יובל שטייניץ, גילה גמליאל, חיים כ"ץ, אופיר אקוניס, יריב לוין, סגני השרים, איוב קרא, ג'קי לוי וירון מזוז, ח"כים וראשי רשויות רבים.

השר כ"ץ התייחס בנאומו לתקופה הקשה שעבר בעקבות משבר עבודות הרכבת בשבת ואמר, "בחיים הפוליטיים יש מבחנים שונים, אתם עמדתם בימים אלה במבחן החשוב ביותר- מבחן החברות והנאמנות. איתכם לעולם לא אצעד לבד- תמיד נהיה ביחד".

"לא התייחסתי לאירועי השבועות שחלפו ולא ארחיב גם הערב, אומר רק זאת: לעולם לא אעשה שימוש בערך יהודי מקודש כמו השבת לצרכים פוליטיים- גם אם אחרים יעשו. תמיד אעדיף את טובת המדינה ואת האינטרס של כלל אזרחי ישראל על פני כל שיקול אחר", הוסיף.

השר כ"ץ התייחס לנושא הביטחוני ואמר, "ישראל ניצבת היום בפני אתגרים ביטחוניים מדרום, מצפון ובמזרח. ביחס לעזה: יש להמשיך ולהרתיע את חמאס מירי על ישראל, למנוע אספקת נשק מבחוץ וחומרים ליצירת נשק מבפנים, ולנטרל את איומי המנהרות ההתקפיות לתוך שטח ישראל. מעבר לכך, יש לשחרר את עזה לעולם ולהשתחרר מהאחריות על עזה, תוך הקפדה מלאה על בטחון מדינת ישראל".

לדבריו, "תוכנית האי-פרדות, אותה יזמתי, ושנתמכת ע״י מרבית הגורמים הביטחוניים בישראל, מאפשרת הקמת אי בינלאומי ונמל במרחק 5 ק״מ מחופי עזה - תחת פיקוח בטחוני ישראלי, עם גשר מחבר, שיאפשר לעזה מוצא כלכלי לעולם, ויפסיק מצב אבסורדי שאנחנו אחראים על אספקת המזון, המים, החשמל, האנרגיה וכל המוצרים למרים שבאויבינו".

"הם שונאים, חופרים ומאיימים ואנחנו מספקים. בשבוע שעבר נולד בעזה התושב השני מיליון. אין לנו מה לחפש בעזה מלבד בטחון. הנהגת המדינה הבכירה חייבת לגלות מנהיגות ולקבל בהקדם את ההחלטות המתאימות. להשתחרר מהאחריות על עזה תוך שמירת בטחון מדינת ישראל", קרא כץ.

השר כ"ץ פירט את הישגי משרדו, "רכבת העמק ההסטורית יצאה לדרך בערב החג ומחברת שוב בין חיפה, יוקנעם, מגדל העמק, עפולה ובית שאן. כמה ניסו למנוע את הוצאת הפרוייקט לדרך וכמה ניסו לבטל אותו תוך כדי ביצועו, אמרו שזה לא כלכלי ושאף אחד לא ייסע ברכבת. אז הנה בחול המועד- אלפים נוסעים מבקרים ונהנים".

"בקרוב יתחיל לפעול גם מסוף המטענים בבית שאן, שישמש גשר של שלום כלכלי בין ירדן ומדינות ערביות במזרח לנמל חיפה והים התיכון. פתחנו תחנות רכבת בשדרות, נתיבות ואופקים בקו רכבת הנגב בין אשקלון ובאר שבע. גם שם התנגדו ואמרו שזה לא כלכלי והיום עשרות אלפי אנשים נוסעים בכל תחנה מידי חודש, אלפי יחידות דיור נבנות ועסקים חדשים מוקמים. באמצע השנה הבאה יפתח קו הרכבת לכרמיאל ובפסח 2018 יפתח קו הרכבת המהירה תל אביב- ירושלים, שיאפשר הגעה בין שתי הערים בתוך 28 דקות", הוסיף.