"רק ענישה חמורה תחזיר את הספורט"

יו"ר שדולת הספורט בכנסת, ח"כ יואל רזבוזוב, הגיב לאלימות סמוך לאצטדיון בנתניה הערב. "מקומם של החוליגנים - במשטרה"

נרי וייס , כ"ב בתשרי תשע"ז

רזבוזוב. להחזיר את הספורט לאוהדים
רזבוזוב. להחזיר את הספורט לאוהדים
צילום: פלאש 90

אירוע האלימות החסר תקדים שהתרחש הערב (שני) בסמוך לאצטדיון בנתניה, רגע לפני משחק הכדורגל בין מכבי תל אביב למכבי חיפה, שלח מספר אוהדים לטיפול רפואי בבית החולים ולמעצרם של שמונה אחרים על ידי כוחות השיטור במקום, אך לדעתו של יו"ר שדולת הספורט בכנסת, ח"כ יואל רזבוזוב, ישנה חובה לגרום לאירועים שכאלה לא לקרות שוב.

כבר ביום ראשון הקרוב מתכנן ח"כ רזבוזוב להעלות לוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק שיזם, הקובעת שעונש הרחקה מהמגרשים יחייב את המתפרעים להתייצב בתחנת המשטרה בזמן משחק קבוצותיהם, דבר שאינו נאכף דיו על אף פסיקות לא מעטות שכאלה.

ח"כ רזבוזוב, ספורטאי בעצמו בעבר, מודע לחשיבות וטעם הספורט עבור האוהדים הרבים, ולדבריו ענישה חמורה יותר תחזיר את הספורט להיות אירוע של תרבות פנאי ובילוי.

על פי הצעת החוק, כל מי שבית המשפט ייקבע שחל עליו עונש הרחקה מהמגרשים, יחויב אוטומטית גם בהתייצבות בתחנת המשטרה החל משעה לפני המשחק ועד שעה לאחר מכן, לכל תקופת ההרחקה.

"ההתנהגות האלימה של האוהדים הערב מחוץ לאצטדיון בנתניה מוכיחה מעבר לכל ספק שמקומם של החוליגנים הוא בתחנות המשטרה ולא במגרשי הספורט", אמר ח"כ רזבוזוב.

כאמור, לדברי חבר הכנסת רזבוזוב, מה שקורה כיום הוא שגם כשהוראה כזו ניתנת על ידי בית המשפט היא לא נאכפת דיה. "אם חוק זה היה בתוקף, הפיקוח והאכיפה המשטרתית על החוליגנים שנתפסו, היו יוצרים את ההרתעה האמיתית שאנו זקוקים לה למיגור תופעת האלימות מהספורט הישראלי. ברגע שחוליגנים יידרשו להתייצב שבוע אחרי שבוע בתחנת המשטרה במקום להגיע למשחק תימנע התפרעות עתידית של אוהדים, וכך גם תופעת האלימות בספורט הישראלי".

"לא ייתכן שבמשחק גדול ובו אבטחה כבדה, כפי שמתקיים הערב, האלימות והעבריינות לא תימנע. אני בטוח שבעזרת ענישה חמורה יותר, נוכל להחזיר את הספורט לאוהדים ואת חווית הספורט למגרשים בישראל".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il