צפו: חוגגים שמחת תורה בחומש

30 משפחות חגגו את שמחת תורה עם בחורי הישיבה בחומש. את החגיגות הם סיימו בשירה וריקודים לאחר צאתו.

נתנאל כ"ץ , כ"ג בתשרי תשע"ז

חוגגים בחומש
חוגגים בחומש
צילום: חומש תחילה

30 משפחות, חגגו אתמול (שני) את חג שמחת תורה בישוב החרב חומש שבצפון השומרון, יחד עם בחורי ישיבת חומש המתחדשת, אברכיה ורבני הישיבה ובראשם הרב אלישמע כהן, ראש הישיבה.

הרב כהן סיפר, "גם מצוות ישיבת ארץ ישראל שקולה כנגד כל המצוות שבתורה וגם מצוות תלמוד תורה שקולה כנגד כל המצוות שבתורה. לראות בחומש כל כך הרבה ילדים מתרוצצים ברחובות הישוב, נשים מטיילות עם עגלות וקולות צהלת הילדים מתחברת ביחד עם קולות התפילה והריקודים זו היא שמחה גדולה ועצומה שאי אפשר לתארה. במילים ממש כפי שהתפללנו בראש השנה וביום הכיפורים 'שמחה לארצך וששון לעירך'".

אחד מהילדים שהשתתפו היה אליוסף גל שגורש מחומש, "יצאנו משבי שומרון, כשהגענו לחומש כבר ראינו הרבה אוהלים של המשפחות ובחורי הישיבה בנו ביחד עם האורחים אוהל גדול לבית כנסת וחדר אוכל, רקדנו בליל החג עם לפנות בוקר ולמחרת רקדנו כמעט כל היום עם ספרי התורה ברחבי הישוב עם כל הבחורים וילדי חומש שאנור, ואכלנו כולם ביחד סעודות חג. אני מאוד אוהב לעלות לחומש, אני יודע איפה בדיוק היה הבית שלנו ובעזרת השם שם גם ייבנה".

במטה חומש תחילה אומרים, "חגיגת החג בחומש בהשתתפות 30 משפחות מוכיחה כי אין שום סיבה שלא לאפשר למשפחות מגורשי חומש ושאנור לחזור הביתה. חגגנו בחומש והשמיים לא נפלו. אנו קוראים לראש ממשלת ישראל ולשר הביטחון לקבל החלטה טובה לכבוד השנה החדשה ולאפשר לנו לחזור הביתה לחומש ושאנור!".

חגיגת שמחת תורה חומש מצטרפת לשורה ארוכה של פעולות מטה חומש תחילה, ישיבת חומש וגרעין חומש שאנור אשר שמו לעצמם כמטרה את תיקון הגירוש והשיבה לחומש ושאנור.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסר בתגובה, "מרגש עד מאוד לראות ילדים מתרוצצים ברחובות חומש, אני מחזק את ידיהם של חברי, מגורשי חומש ושאנור וישיבת חומש המתחדשת. כראש מועצה וכמגורש משאנור אני מצפה כי הממשלה תורה לבנות מחדש את הישובים שנעקרו, השטח הינו שטח C ומצוי בשליטה ישראלית מלאה וקורא לראש הממשלה לקבל את ההחלטה הנכונה ויפה שעה אחת קודם".

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם מסרה, "מחמם את הלב לראות את החלוציות ואהבת העם והארץ של מגורשי חומש ושאנור. בראש ובראשונה אני רוצה להצדיע לנשים ולאימהות אשר עומסות על שכמן את השליחות ומתמודדות גם בשהיה בתנאי שדה בחג! הגיע הזמן לבטל את חוק ההתנתקות ולאפשר למשפחות חומש ושאנור לשוב אל ביתן, זה ניתן, זה אפשרי וזה מחוייב המציאות".