טירוף: אין מעבר ללבנים

סטודנטים להט"בים באוניברסיטת קליפורניה הקימו מחסום אנושי בכניסה לקמפוס ומנעו מסטודנטים לבנים לעבור. דורשים "מרחבים בטוחים".

גיל רונן , כ"ה בתשרי תשע"ז

למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: רויטרס

פוליטיקת הזהויות של השמאל הקיצוני מגיעה לשיאי טירוף חדשים. סטודנטים להט"בים ולא-לבנים בקמפוס ברקלי של אוניברסיטת קליפורניה הקימו בסוף השבוע מחסום אנושי בגשרון כניסה לקמפוס ומנעו מסטודנטים בעלי עור לבן לעבור. סטודנטים בעלי עור שחום הורשו לעבור באין מפריע.

הפעילים טענו שהם דורשים מהנהלת האוניברסיטה ליצור עוד "מרחבים בטוחים" בקמפוס עבור סטודנטים להט"בים וסטודנטים שאינם לבנים, בנוסף על אלה הקיימים. הם ככל הנראה כעסו על כך שאחד ה"מרחבים הבטוחים" שלהם הועבר מהקומה החמישית של בניין מסויים לקומת המרתף.

ה"מרחבים הבטוחים" הם חדרים שנועדו אך ורק ללהט"בים, או אך ורק למי שאינם לבנים. יש בהם כורסאות, כריות ומלאי של עוגיות, והם אמורים לאפשר לסטודנטים להט"בים ולא-לבנים "להחלים" מהטראומות שמלוות את חיי היום-יום שלהם, כביכול. מרחבים שכאלה הוקמו בקמפוסים ברחבי ארה"ב על פי דרישת ארגוני שמאל קיצוני.

סטודנטים לבנים שמיהרו לשיעוריהם נאלצו לעקוף את הגשרון ולחצות רגלית את הנחל הקטן שמעליו עובר הגשרון.

סטודנטים שניסו לעבור דרך המחסום האנושי נהדפו בכוח. "לך מסביב!", הם צעקו. אחד המפגינים אמר לסטודנט: "זה יותר גדול ממך. זה קשור ללוֹבֵן".