"לחוקק חוק שימנע את ההרס"

שר התשתיות יובל שטייניץ ביקר בשכונת נתיב האבות בגוש עציון וקרא לפעול לפתרון הסדרה כולל להתיישבות ביו"ש.

חזקי ברוך , כ"ה בתשרי תשע"ז

שטייניץ בנתיב האבות
שטייניץ בנתיב האבות
צילום: חזקי ברוך

שר התשתיות הלאומיות יובל שטייניץ ביקר היום (חמישי) בשכונת נתיב האבות בגוש עציון יחד עם סגן ראש המועצה משה סוויל ובכירים נוספים.

שטייניץ הגיע לסיור בשכונה שביישוב אלעזר, על מנת לפגוש את תושבי השכונה, לשמוע על המצב ולבחון את כל הצעדים שניתן לעשות כדי לסייע למניעת ההרס.

השר שטייניץ אמר כי קיים צורך להסדר כולל בחקיקה במקרים בהם מתקיימים שלושה תנאים: מדובר על מספר בתי אב ולא על מבנה בודד, מדובר על קהילה ותיקה שבנויה כבר מספר שנים והבניה נעשתה באישור מפורש או בתמיכת הממשלה בפועל.

השר הדגיש, "ההרס הוא אבסורד הפוגע גם באזרחי המדינה שבנו את ביתם בתום לב וגם בטוענים הפוטנציאליים הפלסטינאיים שלא ירוויחו שום דבר מההרס. כמו שבתל אביב ובכפר סבא, כאשר מתברר שיש חריגה משטח מבנה ותיק, מגיעים לפיצוי כך צריך גם לנהוג בכל המקרים ביהודה ושמרון".

שטייניץ אמר לתושבים שהוא מבין את כאבם ומצבם ואמר כי המקרה הוא ממש קפקאי, זהו עוול שאיננו עוזר לאף לאחד. זו לא נקודה של ימין ושמאל, זהו אי צדק ברור ומעשה לא אנושי.

סגן ראש מועצת גוש עציון , משה סוויל, מחזיק תיק התשתיות במועצה הודה לשר על הביקור ועל ההתגייסות לפעילות להצלת הבתים ואמר לו: "השכונה עונה על כל הקריטריונים שהציב השר".

הוא הוסיף ואמר, "התושבים סומכים את ידיהם על הממשלה שתפעל בכל כוחה כדי למנוע את ההריסה המיותרת והבלתי מוצדקת".