"נלחמים בטרור ונשארים בני אדם"

טקס ההתייחדות השנתי לזכר 176 חללי חטיבת "כפיר" התקיים הערב בעפולה. המח"ט: "אנו מוסיפים עוד חוליה לשרשרת הנצח".

קובי פינקלר , כ"ה בתשרי תשע"ז

טקס ההתייחדות בעפולה, הערב
טקס ההתייחדות בעפולה, הערב
צילום: דובר צה"ל

טקס ההתייחדות השנתי לזכר חללי חטיבת "כפיר" התקיים הערב (חמישי) באנדרטת הזיכרון בעפולה.

הטקס נערך במעמד הרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט, מפקד פיקוד המרכז אלוף רוני נומה, קצין חי"ר וצנחנים ראשי תת-אלוף רסאן עליאן, מפקד עוצבת "עידן" תת-אלוף אבי גיל, מפקד חטיבת "כפיר" אלוף-משנה גיא חזות, המשפחות השכולות, חיילי ומפקדי החטיבה בעבר ובהווה.

חטיבת "כפיר" שכלה 176 לוחמים ומפקדים בפעילות אינטנסיבית וענפה בהגנה על גבולות המדינה ושמירה על ביטחון אזרחיה.

בנאומו הדגיש הרמטכ''ל את התרומה של חטיבת כפיר למלחמה בטרור באיו"ש. "מפקדי חטיבת 'כפיר' וחייליה, במהלך השנה האחרונה תרמתם להחזרת הביטחון ושמרתם על מרקם החיים באזור יהודה ושומרון - אזור רגיש ומורכב, המחייב את הלוחמים לשמור על ערנות ודריכות בכל שעה.

''הודות לנחישותכם, אומץ לבכם ומקצועיותכם אנו מצליחים לאפשר אורך חיים תקין, אולם המערכה המתמשכת להבטחת ביטחון ישראל עוד לא תמה. אני סומך עליכם שתוסיפו לחתור למילוי המשימה באחריות ובעוז רוח, לפעול מול כל אתגר במקצועיות ועל פי רוח צה"ל ולהבטיח את ביטחונם של אזרחי המדינה ותושביה''.

אינזקוט פנה לבני המשפחות השכולות, ''אני יודע שאין ביכולתן של מילים להקהות את הכאב שאינו מרפה גם בחלוף הזמן. אנו, מפקדי צה"ל וחייליו, זוכרים את רעינו, שלחמו באומץ לב, שלצדם שירתו ושנפלו על משמרתם, מתחייבים לזכור את זכרם ולמלא את משימתם".

מח''ט "כפיר", אלוף-משנה גיא חזות, הזכיר כי החטיבה הוקמה בסערת הטרור הרצחני שפרץ בתחילת העשור הקודם. ''בשנה האחרונה, בעשייה בלתי מתפשרת, בלילות ארוכים, במבצעים, במשימת ההגנה האינסופית פעלו לוחמי החטיבה כנגד הטרור הפלסטיני ששוב פרץ, בנועזות ומסירות תוך שהם שומרים על ערכי צה"ל ונשארים בני אדם''.

חזות פנה לבני המשפחות השכולות ואמר ''אנו ממלאים אחר משימת הדור בתורנו, מוסיפים עוד חוליה לשרשרת הנצח, מבצרים את חומת ההגנה של מדינת ישראל בכל חזית - ממש ברגעים אלה, בהרי יהודה, בשומרון ובעוטף עזה''.

לדבריו ''חומה זו נבנתה אבן לאבן, בזכות מסירותם של אחינו לנשק, יקירכן, אשר פסעו בדרך בה אנו ממשיכים לצעוד שנים אחריהם. אנו מחויבים לדרכם, לכוחות שהניעו אותם לעבר המשימה, לזיכרון המורשת הברורה שהותירו אחריהם".