"אברמוביץ' מחבל תקשורתי, לא בוגד"

יורם שפטל שוחח בתכנית הרדיו שלו עם עופר גולן שתקף מילולית את העיתונאי אמנון אברמוביץ' ואמר לו "חבל שלא נשרפת בטנק". גולן התנצל.

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשע"ז

יורם שפטל
יורם שפטל
צילום: פלאש 90

עורך הדין יורם שפטל שוחח היום (חמישי) בתוכניתו ב"רדיו ללא הפסקה" עם פעיל הימין עופר גולן, מתומכי החייל היורה אלאור אזריה שהתפרץ לעבר עיתונאי חדשות 2 אמנון אברמוביץ' ואמר לו "חבל שלא נשרפת בטנק".

כזכור, אברמוביץ' ששירת בצה''ל כנהג טנק נפצע במלחמת יום הכיפורים בקרבות באזור תעלת סואץ. כשהטנק עלה באש, אברמוביץ' נכווה באורח קשה בפניו ובגופו אך המשיך לנהוג בטנק משום שהיה סבור שנשארו בו אנשים. לאחר המלחמה קיבל את צל"ש הרמטכ"ל.

עופר גולן שתקף מילולית את אברמוביץ' במהלך צילומים לכתבה בחדשות ערוץ 2, סיפר היום לשפטל כי "אברמוביץ' יצא מבית הדין וכשראיתי אותו איבדתי עשתונות, צעקתי עליו, גירשתי אותו בבושת פנים, אמרתי לו 'חבל שלא נשרפת למוות בטנק'".

שפטל הגיב לדברים ואמר "חובה לכנות אותו (אברמוביץ') 'מחבל תקשורתי', בוגד לא. פרט לכנופיית 'אל-ארד' (עיתון 'הארץ'), אמנון אברמוביץ' הוא הדוגמה הקלאסית ביותר כיום ל'מחבל תקשורתי'. 'מחבל תקשורתי' כן, אבל לא מעבר לכך''.

גולן התנצל על אמירתו הקשה, "אני מתנצל על האמירה הזדונית הזו, שלא הייתה צריכה להיאמר. כיהודי ליהודי אסור לנו לעשות את זה. התורה מצווה עלינו על 'ואהבת לרעך כמוך'".

עורך הדין שפטל השיב לגולן, ''יפה עשית. יפה מאוד שאתה לוקח את דבריך חזרה ויפה מאוד שאפילו הגדרת את הדברים הללו כדברים זדוניים. גם כאשר מדובר באדם שבאחרית ימיו עושה מעשים שמביישים את המעשים שעשה בימי בחרותו, לא ראוי לומר את מה שאמרת עליו. ראיתי את אמנון אברמוביץ' היטב באולם בית המשפט, כמה חודשים אחרי מלחמת יום הכיפורים, כשפניו כמעט שרופות לחלוטין".

שפטל הוסיף "הוא היה נראה אחרת לגמרי מאשר שהוא נראה היום, כתוצאה ממעשה גבורה עילאי שלו. אלמלא מה שעשה במלחמת יום הכיפורים, היה ראוי לכל גינוי שרק יש בשפה העברית. אבל בגלל מעשיו במלחמת יום הכיפורים לא ראוי שייקרא 'בוגד' בישראל. אם כי כל אדם אחר, שלא עשה את מה שאברמוביץ' עשה, אבל כן עושה את מה שאברמוביץ' עושה היום, כן ראוי להיקרא".

צפו בשרון גל מראיין את עופר גולן בתכניתו "לפני כולם"

עופר גולן לא מתחרט על הדברים שהטיח באברמוביץ'