פרס גוייס ליוזמת הריבונות של הימין

דמותו של נשיא המדינה התשיעי שמעון פרס ז"ל תככב בקמפיין ענק למען החלת הריבונות במעלה אדומים.

אורלי הררי , כ"ז בתשרי תשע"ז

שלטים בכניסה לירושלים
שלטים בכניסה לירושלים
צילום: יחצ

אחד ממסעות ההסברה הגדולים של המחנה הלאומי ייצא מחר לדרך באופן רשמי - בקמפיין פרסומי ארצי רחב היקף.

מטרת המהלך היא קידום יוזמת שדולת ארץ ישראל בכנסת לאישור הצעת החוק להחלת ריבונות ישראלית בעיר מעלה אדומים.

הסלוגן שיוביל את הקמפיין הוא ״ממשיכים בדרכם״ כאשר לקמפיין גוייסו דמותם של ראשי הממשלות שכיהנו בישראל מאז הקמת העיר מעלה אדומים, והמשותף לכולם הוא המחויבות לעיר.

הדמות המובילה שתפתח את הקמפיין היא נשיא המדינה התשיעי וראש הממשלה לשעבר שמעון פרס ז"ל שקידם ועזר להקמת העיר, והצהיר בזמנו כי פיתוח מעלה אדומים יבטיח את ביצור ירושלים.

לצידו תופיע גם דמותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל שהתחייב, "מעלה אדומים תיבנה כחלק ממדינת ישראל לנצח נצחים".

בהמשך הקמפיין ייחשפו דמויות מנהיגותיות נוספות, משמאל ומימין, שהשמיעו הצהרות והתחייבויות חד משמעותיות להיותה של העיר מעלה אדומים חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

מסע הפרסום כולל פריסה משמעותית של שילוט חוצות כשהבולטים שבהם יהיו שלטי ענק שיקדמו את פניהם של הנכנסים לירושלים ולכנסת ישראל. בנוסף יכלול הקמפיין מודעות בעיתונות הכתובה ופרסום בפלטפורמת הניו מדיה בעיקר בעמוד פייסבוק שהוקם – ריבונות במעלה אדומים.

אתר אינטרנט מיוחד שילווה את הקמפיין מציג את מגילת הריבונות ושם יוכל כל אחד להצטרף ולתמוך במהלך על ידי צירוף חתימה למגילה, יחד עם שרים, חברי כנסת ואישי ציבור שחתמו כבר.

את הקמפיין בשטח מובילים עיריית מעלה אדומים, תנועת רגבים ומועצת יש”ע. במקביל למהלך פרלמנטרי ממוקד לאישור הצעת החוק במושב בחורף הקרוב, אותו מובילה שדולת א״י בכנסת בראשות ח"כ יואב קיש (ליכוד) וח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי).

מטרת הקמפיין שיושק מחר, לקראת פתיחת מושב החורף של הכנסת, וימים ספורים לפני הבחירות בארצות הברית היא להעניק רוח גבית ציבורית לקידום הצעת החוק להחלת הריבונות על מעלה אדומים- כבר במושב הכנסת הקרוב. הצעת החוק הוגשה במושב הכנסת הקודם.

מסקר שנערך לאחרונה ע"י מכון מדגם בהנהלת מינה צמח ומנו גבע עולה כי 80 אחוז מהאוכלוסייה היהודית תומכים בהחלת הריבונות הישראלית על מעלה אדומים- גם ללא הסכם עם הפלשתינים.

בני כשריאל, ראש עיריית מעלה אדומים אמר, "הקמפיין מבטא עמדה ברורה של רוב העם המעוניין להמשיך בחזון הציוני ובעשייה ההתיישבותית. חמישים שנה עברו מאז אוחדה העיר ירושלים, וחזרנו אל חבלי מולדת היסטוריים. כל ממשלות ישראל פיתחו את האזור ואנחנו מבקשים להמשיך את דרכם של מנהיגי ישראל והציונות ולהחיל את הריבונות הישראלית על העיר מעלה אדומים. כך ניישם את חזונם של כל ראשי הממשלות בעבר משמאל ומימין- מאז הקמתה של העיר".