יועצים משפטיים מנסים לקבוע עבורנו

ח"כ יעקב אשר דורש ראש הממשלה להתערב במשבר הדיור החרדי החמור ובמה שהוא מגדיר "ההדרה הבלתי נתפסת של הציבור החרדי".

חיים לב , כ"ט בתשרי תשע"ז

יעקב אשר
יעקב אשר
צילום: פלאש 90

במסגרת הדיון בהצעות אי האמון של חברי האופוזיציה אחר הצהריים (שני), תקף ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) על דוכן המליאה את הממשלה שאינה נותנת דעתה לפתרון מצוקת הדיור במגזר החרדי.

תחילה תקף את מה שכינה "הניסיונות להתערב באורחות חייו של הציבור החרדי כיצד לקיים את מנהגיו", כשהזכיר את התערבות המשטרה בניסיון למנוע קיום הקפות שניות בהפרדה בירושלים, במוצאי חג שמחת תורה האחרון.

"הגיעו שוטרים אשר כנראה הונחו על ידי יועצים משפטיים וביקשו לטפל בבעיה הבוערת ביותר שיש למדינת ישראל: קיום הקפות שניות בהפרדה בין גברים לנשים כפי שהיה מקובל מדורי דורות", אמר ח"כ אשר.

לדבריו, אותם יועצים משפטים, "אשר מנסים לעצב את צביונה של מדינת ישראל על פי השקפת עולמם ומגייסים לצורך כך פרשנויות משפטיות הזויות ומפותלות - נעלמו כשיש הדרת חרדים בסוגיית הדיור".

בדבריו הסביר כי ראשי ערים מסרבים לקלוט אוכלוסיה חרדית בעריהם. "כשראשי רשויות מקומיות אשר הממשלה מסייעת בעירם במיליארדים במסגרת הסכמי הגג בתכנון ושיווק אלפי יח"ד ואותם ראשי רשויות אינם מוכנים לתכנן ולו שכונה אחת חרדית ועוד אומרים את זה בפה מלא. שמענו את זה גם משר האוצר וגם מיו"ר מטה הדיור שמסבירים שהם לא יכולים להילחם עם ראשי רשויות".

"כבוד היועצים המשפטיים", קרא אשר, "אתם זורקים אותנו לרחוב בו תרצו גם לקבוע לנו איך לחיות ברחוב? היכן אתם 'המהדרים בהדרה'? מדוע רק שמחת תורה והקפות שניות מפריע לכם אבל משפחות ללא קורת גג רק בגלל אורח חייהם ואמונתם זה לא מפריע לכם", קרא ח"כ הרב אשר - והודיע, "לא נהיה חותמת גומי בקידום חוקים ורפורמות שאמורות לתת פתרונות לדיור שאינם כוללות את הציבור החרדי".

בנאומו קרא לראש הממשלה להתערב במשבר הדיור החרדי החמור ו"בהדרה הבלתי נתפסת של הציבור החרדי וזאת על ידי חוסר אונים של משרדי הממשלה למול רשויות מקומיות ומול תופעה חמורה של הדרת ציבור מול הדבר הכ"כ בסיסי שהוא קורת גג".

כזכור, מוקדם יותר היום שיגר אשר מכתב לחברי סיעת יהדות התורה ובו הציע לדרוש מראש הממשלה ומשר האוצר להקים מנהלת דיור ייעודית למגזר החרדי.