אם נצטרך, נסגור את הצפון

ראש עיריית קריית שמונה הגיע לכנסת יחד עם ראשי רשויות נוספים ותושבים למחות על הכוונה של האוצר לבטל את תכנית הסיוע לצפון.

חזקי ברוך , כ"ט בתשרי תשע"ז

ניסים מלכה ראש עיריית קריית שמונה
ניסים מלכה ראש עיריית קריית שמונה
צילום: חזקי ברוך

אם נצטרך נסגור את הצפון

ראש עיריית קריית שמונה, ניסים מלכה, מספר בראיון לערוץ 7 על המאבק של תושבי הצפון נגד כוונת האוצר לבטל את תכנית הסיוע לצפון ועל הפגיעה שעלולה להיגרם במידה והצעד יצא לפועל.

מלכה מסביר את הגעתו לכנסת ומצהיר, "שכחו את הצפון. שכחו את התקציב המתוכנן בסך 12 מיליארד ש"ח ומחקו אותם כדי לרצות כל מיני מפלגות".

"למישהו היה יותר נח למחוק את התקציב לצפון כי 'הצפון לא מעניין את אף אחד'. אנחנו אומרים שכן, הצפון צריך לעניין את מדינת ישראל. הצפון צריך להיות החוסן של מדינת ישראל, ובפרט קריית שמונה שאני מייצג אותה שהיא עיר שנמצאת בקצה מדינת ישראל, העיר הזאת תמיד עמדה כמגן והגנה על כל מדינת ישראל. אי אפשר לשכוח היום את הצפון וצריך לדאוג שכל התקציבים יזרמו לצפון".

ראש העיר מספר כי כבר הוכנה תכנית עבודה לשלל תחומים וכי היא הוצגה בפני משרדי הממשלה שתמכו בקידומה. על פי התכנית, אזור הגליל המזרחי צפוי להפוך מהפכה ובמקום אמורים לקום מכוני מחקר, מדע ותעשית היי-טק. לדבריו התכנית מיועדת גם להביא לכך שצעירים רבים אשר נטשו את האזור ישובו למקום.

"אני מודאג מאוד מההזנחה, מחוסר הרצינות ומחוסר האכפתיות של חברי כנסת ושרים מכל מה שקורה בצפון", אומר מלכה ומסביר כיצד יראה השמך המאבק במידה ודרישותיהם לא ייענו, "זאת לא המילה האחרונה שלנו, היום זאת הייתה הירייה הראשונה ומיום ליום אנחנו נחריף את זה עד למצב של סגירת ערים, לא ניתן לאף אחד להיכנס לאף עיר בגליל".