מפיק סרטים כווייתי במאמר אמיץ

מפיק סרטים כווייתי מפרסם מאמר התוקף את דרשני המסגדים על ההסתה נגד ישראל וההתעלמות מעריצותם של מנהיגי האיסלאם.

שמעון כהן , ל' בתשרי תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
thinkstock

במאמר שפרסם תוקף מפיק סרטים כווייתי את מטיפי המסגדים על דרשות ההסתה שלהם נגד יהודים בעוד הם מתעלמים מעריצותם של מנהיגים מוסלמים לאורך ההיסטוריה והתנהלותם האלימה של ארגונים מוסלמים כדוגמת המדינה האיסלאמית.

במאמר, שקטעים ממנו תורגמו והופצו בידי חוקרי מכון 'ממר"י', כתב המפיק, טארק בדאר שמו:

"אני ועמיתיי הלכנו למסגד... ישבתי חצי שעה והקשבתי לדרשה שמקורה מן ההיסטוריה של לפני שנת אור. מרבית הדרשה הזהירה מפני היהודים, רשעותם, רמאותם, ערמומיותם, ניוונם ושפלותם. נטען כי העולם הגיע למצבו הנוכחי בשל היהודים, שליהודים יש ללא ספק יד בכל המלחמות והאסונות, גדולים כקטנים, ומאחורי כל דבר עבירה עומדים יהודים, מאחורי כל רצח עומדים יהודים ומאחורי כל מעשה שחיתות עומדים יהודים. מטבע הדברים, הדרשה הסתיימה במילים 'הוי אללה, פאר את האסלאם ואת המוסלמים".

ממשיך וכותב "יצאתי מהדרשה במצב רוח עכור וכדי להיפטר ממנו, אני צריך לפרק את העניין לגורמים:

השיח' שכח כי הדת שלי - והדת שלו - מתירה נישואין עם יהודייה, מה שאומר שהיהודייה עשויה להיות רעיה, דודה מצד האם, דודה מצד האב או אפילו אם. כמה יהודים חיים בתימן, בעיראק ובמרוקו? כמה נאה המעמד בו אני במסגד שלך ואמי היהודייה יושבת בביתה ושומעת אותי אומר 'אמן' על הקללות שלך נגדה.

השיח' שכח שהוא קורא מעל הבמה בדרשה האומללה והלא רציונלית שלו 'הוי אללה, פאר את האסלאם ואת המוסלמים' כבר עשרות שנים ללא תועלת. הוא לא שאל את עצמו מדוע הוא עושה זאת, משום שיש לו תשובה ברורה: היהודים גזלו מאתנו את כל מה שיש לנו.

השיח' שכח כי קד'אפי, סדאם, מובארכ ובשאר אל-אסד ... וחבורת המנהיגים שיבואו אחריהם וכן יזיד וג'מאל פאשה ואבו מסלם אל-ח'ראסאני ואל-חג'אג' ודומיהם מהעבר - כולם רודנים, שופכי דמים ופושעים מוסלמים.

השיח' שכח כי אלפי מוסלמים רשעים, אכזריים הם שהקימו ניהלו את מה שמכונה 'ארגון המדינה האיסלאמית' והצטרפו אליו וכי הם ייצאו לעולם מודלים דמיוניים של מעשי רצח, התעללות והתמחות בהשמדה.

השיח' שכח כי גדולת זמרות הפיתוי הערביות היא מוסלמית, כי בעלי הסדרות בערוצי הריקודים והפיתוי הם מוסלמים וכי האתרים, חדרי הצ'אט והיישומים הפורנוגרפיים הוקמו ומנוהלים על ידי מוסלמים.

השיח שכח כי האנשים האמונים על מנגנוני העינוי בארצנו הם מוסלמים.

כיצד מרשים לעצמם האנשים לעמוד על במות ולשאת דרשות בפני אנשים במשך שנים רבות תוך שימוש באותם ביטויים, אותם סיפורים ואותן ציטטות... הטובים שבהם למדו בעל פה את דרשותיהם ולמדו את מתפלליהם לשנן אותן, ככל שחזרו עליהן. הגרועים שבהם אוחזים בדף, שאם הוא נשמט מידם, 'הלכה הדרשה' יחד אתו. אלו ואלו מתפרנסים מעבודה זו...

מה רבות הן הראיות ההלכתיות, בין אם בציטטות ובין אם במעשים, שעלו בדעתי באמצעותן יכולתי להתווכח עם הדרשן, לקטוע אותו או לתקן אותו, אולם הסתפקתי בלקמט את מצחי ולצאת מן המסגד במהירות לאחר התפילה – כנראה שאני עצלן גדול או פחדן...".