הסטודנטים נגד ''שוברים שתיקה''

התאים הימניים באוניברסיטת בן גוריון קוראים לנשיאת האוניברסיטה לבטל כנס של ארגון השמאל הקיצוני.

ערוץ 7 , ל' בתשרי תשע"ז

סיור "שוברים שתיקה" בחברון
סיור "שוברים שתיקה" בחברון
צילום: אלירן אהרון

יו"ר תא ''ישראלים'' באוניברסיטת בן גוריון, דוד אבריאל, קורא לנשיאת האוניברסיטה לבטל כנס של ארגון "שוברים שתיקה" שיתקיים בשבוע הבא בתחומי הקמפוס בהשתתפות הסופר עמוס עוז.

מדובר ב"ערב מחווה" לארגון השמאל הקיצוני, בו יוענק פרס לארגון במעמד המנכ"לית, יולי נובק, ובהשתתפות מרצים מן האוניברסיטה.

הפרס יינתן ל"שוברים שתיקה" במחאה על ביטול של הנהלת האוניברסיטה את הענקת פרס "ברלסון" לארגון בחודש יוני.

במכתב שנשלח הערב (שלישי) לנשיאת אוניברסיטת בן גוריון, הפרופסור רבקה כרמי, ביקש יו"ר תא "ישראלים" לאסור על קיומו של הטקס. "ביוני האחרון נקטת במעשה אמיץ וביטלת את הענקת פרס ברלסון לארגון 'שוברים שתיקה'. על אף הביקורת הרבה עמדת מאחורי החלטתך והנה הגיעה שעת מבחן נוספת", כתב לה דוד אבריאל.

"קריאתם של ארגון 'שוברים שתיקה' יחד עם ארגון בצלם לפעול נגד ישראל לסיום 'הכיבוש', שנאמרה באו"ם רק לאחרונה, היא קריאה לפגיעה בריבונות ישראל ובדמוקרטיה והינה ההוכחה הנצחת כי ארגון זה עומד מחוץ ל'קונצנזוס הלאומי', אותו טיעון בגינו ביטלת את הענקת הפרס בפעם הקודמת".

עוד נכתב כי "לא נעמוד ונשתוק כאשר נציגי ארגון 'שוברים שתיקה' מחפשים בכל פעם מחדש את דרכם לקמפוס להשמיע את שקריהם".

מאז שליחת המכתב הצטרפו לתא ''ישראלים'' שאר התאים הימניים בקמפוס, ביניהם 'אם תרצו', תא לביא ואפילו תא יש עתיד. אלו יתאחדו למטרה משותפת - לפעול כנגד קיומו של הכנס.

דוד אבריאל, יו"ר תא "ישראלים", הוסיף "דבר לא השתנה מיוני האחרון במהותו של ארגון 'שוברים שתיקה', ועל כן אין סיבה שישתנה סטטוס הכנסתם לאוניברסיטה והענקת הפרס, גם אם מדובר ב'יוזמה פרטית'.

''לא יכול להיות שמרצים באוניברסיטה יקיימו אירוע המתיימר לדבר על בגידה ונאמנות ועל קונצנזוס לאומי, בעוד שהם מארחים ומעניקים פרס לארגון שכל מהותו הוא בגידה במדינה ובערכיה הציוניים.

''חשוב לנו להבהיר שאין לנו בעיה ממשית עם קיום הרצאתו של הסופר עמוס עוז, על אף שאינו עומד בדעה אחת עימנו. מחאתנו היא אך ורק על הימצאותו של ארגון 'שוברים שתיקה' בתחומי הקמפוס ועל טקס הענקת הפרס לארגון. אנו לא נשתוק על כך ולא ניתן לאירוע המבזה הזה להתקיים", הבהיר.