נהגי אגד מפגינים: "המדינה תיעצר"

כ-2,000 נהגי אגד מפגינים מול משרד האוצר בירושלים. העובדים מוחים על האיום מפני הלנת משכורותיהם של 6,000 עובדים בחודש הבא.

אלירן אהרון , א' בחשון תשע"ז | עודכן: 12:03

כ-2,000 נהגים עובדי "אגד" הפגינו היום (רביעי) מול משרד האוצר בירושלים, בשל סירובה של המדינה לחתום על חידוש הסכם התשומות מול הנהלת אגד, תוך הסבת פגיעה חמורה בתנאי שכרם של הנהגים ואיום מידי להלנת משכורות העובדים.

ביום שני הקרוב מתכננים הנהגים לשבות בכל רחבי הארץ. יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אמר כי "אם עד ה-7 בנובמבר המדינה לא תעביר את הכסף הנדרש להמשך פעולתה של אגד, אנחנו נשבית את כל קווי החברה.

"מדובר ב-6,000 משפחות שאין להן משכורות לחודש הבא. ההפגנה היא איתות למשרד האוצר ולמשרד התחבורה. כולנו נבוא בעוצמה לשביתה ואם מישהו ינסה לשבור אותה, החברים בדן כבר מחכים לטלפון. לא ייתכן שעובדי אגד לא יקבלו שכר, ולא ניתן להפוך את נהגי אגד לעובדי קבלן".

דורון עזרא, מחזיק תיק עובדי אגד בהסתדרות אמר במהלך ההפגנה "ביום שני כשהשביתה הגדולה תתקיים - המדינה תיעצר. אנחנו לא ניתן שיפגעו בעובדים ויפוררו את הוועד. עובדי אגד לא שבתו במשך 20 שנה כי הם גילו אחריות אבל כרגע משרד האוצר ומשרד התחבורה רוצים להפוך את עובדי אגד לעובדי קבלן – אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

עזרא הוסיף וקרא לנהגי אגד "להיות גאים בעצמם ולהמשיך להפגין נחישות ועוצמה במאבק המוצדק".טוען....