תבוסה לנהריה בליגת האלופות של פיב"א

הצפוניים ללא ניצחון בזירה האירופית אחרי עוד הפסד, כשהפעם הובסו בתוצאה 85:53 אחרי שקלעו 6 נקודות בלבד ברבע הראשון מול סלוניקי

נרי וייס , א' בחשון תשע"ז

יינסי גייטס במשחק הקודם של נהריה במפעל
יינסי גייטס במשחק הקודם של נהריה במפעל
צילום: האתר הרשמי - ליגת האלופות של פיב"א

איבדו את הצפון. משהו לא טוב עובר על עירוני נהריה. הקבוצה שנבנתה להתמודדות בשתי מסגרות, זו הישראלית וזו האירופית, לא מצליחה לנצח העונה בשתי המסגרות.

בעוד שבליגה הישראלית מחזיקה נהריה בניצחון אחד לעומת 3 הפסדים והיא ניצבת במקום האחד לפני האחרון בטבלת ליגת ווינר סל, במפעל האירופי בו היא לוקחת חלק, מפעל ליגת האלופות של פיב"א, הצפוניים כבר במאזן של 3 הפסדים אחרי שהבוסה הערב (רביעי) בידי אריס סלוניקי היוונית בתוצאה 85:53 .

התבוסה של הצפוניים הערב מגיעה במשחק שהתקיים במסגרת המחזור השלישי של ליגת האלופות של פיב"א, ובאולמה הביתי של נהריה, אולם עין שרה.

הצפוניים שהשיגו את ניצחונם הבודד העונה בשתי המסגרות רק בשבוע האחרון, לא מצליחים לחבר ניצחון שני ברציפות בכל המפעלים כשכאמור, הפעם הם אף מובסים בידי סלוניקי ששומרת על מאזן מושלם בזירה האירופית עם 3 ניצחונות. השינוי בקבוצה קרוב?

המשחק מבחינת נהריה הסתיים למעשה כבר לאחר 10 הדקות הראשונות במשחק, כשאלה קלעו רק 6 נקודות ברבע הראשון, וכשהיריבה שממול סיימה את הרבע עם 19 נקודות מנגד, המשחק כבר היה כמעט גמור.

שחקני נהריה, בעיקר נאש וברקוביץ' ניסו להישאר בתמונת המשחק עם מספר דקות טובות ברבע השני, אבל הגנה רעה מאוד בצד השני איפשרה ליוונים לרדת להפסקת המחצית כשברשותה 40 נקודות מול 27 בלבד של הצפוניים.

בתחילת הרבע השלישי שתי הקבוצות לא הצליחו למצוא את הטבעת במשך 3 דקות, אבל היוונים הם אלה שהתעוררו בהמשך והגדילו את ההפרש ל-23 נקודות. אל הרבע האחרון ירדו השתיים כשהאורחים מיוון מובילים בתוצאה 66:42.

למעשה, המשחק כבר היה גמור כשנהריה התקשתה מאוד בהגנה ובהתקפה ומאמן הצפוניים אלפסי החל לתת מנוחה לשחקניו לקראת המשחק בליגת העל הצפוי לו מול מכבי חיפה. בסיום, תבוסה קשה לנהריה שעדיין לא ניצחה באירופה העונה, 85:53.

הרבו לקלוע לנהריה: ניק פאוסט ותומר בר אבן 10 נקודות כ"א, טיירון נאש 9, ניב ברקוביץ', יינסי גייטס וגילברט בראון 6 כ"א, סטו דאגלס 3.

לסלוניקי: מייקל ג'נקינס 21, דווין מראבל 14, וויל קאמינגס 11.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il