"לשים קץ לעריצות בית המשפט העליון"

הרב ד"ר אליהו זייני מקווה שהחוק שמקדמת השרה שקד יביא לגניזת המורשת שהשאיר אהרון ברק, "הוא הפך את בית המשפט לבית מחוקקים".

בני טוקר , ב' בחשון תשע"ז

איילת שקד
איילת שקד
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב ד"ר אליהו רחמים זייני, ראש ישיבת ההסדר "אור וישועה" בחיפה ולשעבר רב הטכניון ומרצה למתמטיקה, משבח את שרת המשפטים איילת שקד ומקווה שיתקבל החוק החדש שיזמה אשר נועד למנות שופטים גם בניגוד לדעתם של שופטי בית המשפט העליון.

"צריך לזכור שמי שהתחיל בעימות זו לא השרה שקד אלא בית המשפט העליון. מאז תקופת אהרון ברק בית המשפט הפך את עצמו לבית מחוקקים וממשלה, הוא מחליט בתחומים שלא שייכים לו ובמקום לדון על בסיס החוקים הקיימים הוא מחוקק בעצמו חוקים. זו שערורייה אנטי דמוקרטית שצריכה לחלוף מן העולם", אומר הרב זייני לערוץ 7.

לדבריו אם החוק החדש יביא למינוים של שופטים עם גוון שונה, כל ציבור ירוויח. "אהרון ברק רצה לכופף את כל המדינה לתפיסת עולם עם אג'נדה ברורה ועל בסיס זה נקבעו כללי המשחק למינוי שופטים. בחרו שופטים מתוך קבוצות אנושיות אידיאולוגיות מזן מסוים, ככה אי אפשר לנהל חיים דמוקרטים תקינים.

"הרי לא ייתכן שתימשך המציאות שהשופטים ייבחרו תמיד מאותו סקטור ומאותה פקולטה שהם בעלי אותה השקפות עולם למעט מקרים חריגים. לכן שרת המשפטים נוהגת בתבונה כי ההצעה שלה תגרום לכך שהרכב השופטים יהיה מגוון יותר ויביא לידי ביטוי את רוח העם. כל הממשלה צריכה לעמוד לצידה כדי לשים קץ לעריצות המשפטית הבלתי נסבלת שקיימת היום".