לזכר מלאכי: כוכבי מכבי ת"א בשומרון

במוצאי השבת הקרובה יגיעו כוכבי כל הזמנים של מועדון הכדורסל מכבי ת"א לתפוח. הסיבה: משחק ראווה לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד

נרי וייס , ב' בחשון תשע"ז

דורון ג'מצ'י מבקר אצל משפחת רוזנפלד השבוע
דורון ג'מצ'י מבקר אצל משפחת רוזנפלד השבוע
צילום: באדיבות מאיר ברכיה

במוצאי השבת הקרובה יגיעו לאולם הספורט בתפוח שבשומרון כוכבי מכבי ת"א, ביניהם: דורון ג'מצ'י, אולסי פרי, גיא גודס ומוטי דניאל. גם אחד מהבעלים, דני פדרמן, עשוי להגיע ליישוב שבשומרון. המטרה: משחק ראווה לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד.

מלאכי נרצח בחזרה ממשחק כדורסל אל ביתו שבכוכב השחר שבמועצה האזורית מטה בנימין, על ידי מחבלים שירו על הרכב בו נסע מלאכי יחד עם חבריו לקבוצת הכדורסל של כוכב השחר. מלאכי נרצח ויתר חבריו נפצעו בדרגות שונות.

בליגת הכדורסל של המועצה האזורית שומרון החליטו כי זה אך טבעי שהליגה תיקרא על שמו של מלאכי הי"ד. מה לשומרון ולמלאכי בן היישוב כוכב השחר שבבנימין?

"התעוררתי בבוקר שאחרי הפיגוע כשמכשיר הסלולרי שלו מראה לי 40 שיחות שלא נענו", מספר מאיר ברכיה, מנהל מחלקת הספורט בשומרון. באחת ההודעות שהשאירו לו בתא הקולי נשאל ברכיה מי משחקניו נרצח, ומיד הבין שקרה משהו.

"בהתחלה חשבו שהנרצח היה מליגת השומרון מאחר שזו ליגה מוכרת יותר, מה גם שאנשים לא ידעו להבדיל בין השומרון לבנימין. מאז נוצר הקשר עם משפחת רוזנפלד".

האירוע הראשון שיצרו יחד בשומרון עם משפחת רוזנפלד היה באירוע סיום הליגות של שומרון, כשאליצור שומרון וחטמ"ר שומרון שיחקו במשחק ראווה בגמר הליגות, לזכרו של מלאכי.

בשומרון החליטו כי לא רק שיקראו לליגת הכדורסל על שמו של מלאכי, אלא אף יגדילו את מספר הקבוצות שיקחו חלק בליגה. כיום מונה הליגה 19 קבוצות, כשגם מועצות שכנות הצטרפו אל חגיגת הכדורסל, המועצות אלקנה וקדומים.

"המסר שלנו מיד לאחר הפיגוע והרצחו של מלאכי היה כי אנחנו ממשיכים כרגיל. אף אחד לא יעצור אותנו", אמר אז ברכיה.

השנה, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הרים את הכפפה וחיבר בין הליגה לזכרו של מלאכי לכוכבי מכבי ת"א בכל הזמנים. היה זה חלק מהחלטה שקיבלו בשומרון להגדיל משמעותית את ההשקעה בספורט כחלק מההבנה כי הספורט והתרבות הוא דבר נצרך ונדרש גם בהתיישבות, חלק בלתי נפרד מחיי התושבים, בדיוק כמו התושבים האחרים במדינת ישראל.

בקבוצת אליצור שומרון שתפגוש את כוכבי מכבי ת"א משחקים דתיים וחילונים יחד, כשזו משחקת בליגה ב'.

החיבור בין משפחת רוזנפלד לבין מועדון הכדורסל של מכבי ת"א נמשך כבר זמן רב והיה חלק, כשמלאכי הי"ד אהד את הקבוצה, ובין השניים קיים קשר רציף. השבוע הגיע אל ביתם של משפחת רוזנפלד קפטן כוכבי מכבי ת"א ואחד מסמלי הקבוצה, דורון ג'מצ'י.

"אני חושב שזה חלום של כל אוהד ספורט במיוחד של מכבי תל אביב אי פעם לפגוש את השחקנים שהוא רואה אותם דרך המסך וזה חלום גם של כל משפחה שאוהבת כדורסל", אמר אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי.

"כולנו אוהבים כדורסל ומשחקים כדורסל וזה נותן תחושה עוד יותר חזקה שמלאכי נרצח בחזרה ממשחק כדורסל וזה שאגודת הספורט מכבי תל אביב ובראשם דורון ג'מצ'י לקחו לליבם את הסיפור שלנו זה מאוד מרגש ומחממם את הלב ומחזק".

"זה פשוט סרט הזוי שהם באו לביתנו להכיר אותנו ואנחנו להכיר אותו באופן אישי. אני חושב שאם הילדים שלי היו חיים, יצחקי הגדול שהיה אוהד שרוף של מכבי והיה בורח מהצבא כדי לראות משחקים של מכבי זה היה בנשמתו ומלאכי שהיה גם הוא אוהד של ספורט ושל מכבי הם היו פורצים בצהלות שמחה ובריקודים. בשנים האחרונות משחק הכדורסל היה חלק מחייו של מלאכי. בשבילנו זה סגירת מעגל, או פתיחת מעגל חדש שוב להתחבר לבנים. ואני משחק גם אז בשבילי זה רצף", אמר אליעזר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר כי "ההגעה של שחקני מכבי תל אביב המיתולוגיים ללב השומרון לשחק לזכרו של מלאכי רוזנפלד היא מרגשת מאוד ומחזקת לא רק את המשפחה אלא גם אותנו תושבי השומרון שמקבלים שוב חיזוק לכך שהשומרון הוא לב הארץ בכל מובן. לא רק גיאוגרפית אלא גם ביחס של אושיות הספורט והתרבות לשומרון כלב המדינה".

מוצא"ש בשעה 19:00 באולם הספורט שבתפוח, כוכבי מכבי ת"א נגד אליצור שומרון לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il