צפו בתרגיל: תאונת רכבת-אוטובוס בחושך

כ-90 מתנדבי מד"א תרגלו טיפול רפואי בתרחיש של תאונת רכבת ואוטובוס בזירה חשוכה. מנכ"ל מד"א: אנו ערוכים ומוכנים לאירועי אמת.

רעות הדר , ב' בחשון תשע"ז

התרגיל בתל אביב
התרגיל בתל אביב
צילום שחר חזקלביץ, דוברות מד"א

מגן דוד אדום קיים היום (חמישי) תרגיל אירוע רב נפגעים בתל אביב, במסגרתו התרחשה תאונת רכבת ואוטובוס באזור המימדיון.

בתרגיל לקחו חלק כ-70 מתנדבי מד"א מתחנת תל אביב שהעניקו טיפול רפואי לכ-20 מתנדבי מד"א שדימו את הנפגעים.

התרגיל החל בשעה 17:30 בתחנת מגן דוד אדום בתל אביב, שם עברו המתנדבים תדריך ובשעה 18:45 הגיעו כלל המתנדבים, החובשים והפראמדיקים ב-10 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ ובאופנועי מד"א לחניון המימדיון במתחם גני יהושע והתחילו בתרגול האירוע שכלל את סריקת הזירה המורכבת על מנת לאתר את הפצועים, הענקת טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינוי מהיר באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים.

התרגיל מתבצע כחלק מההשתלמויות השנתיות שמתנדבי מד"א מחויבים לעבור מידי שנה על מנת לשמור על רמה מקצועית ומיומנות גבוהה לטיפול באירוע רב נפגעים. תרגילים כגון אלו נועדו לשפר את מוכנותו של מגן דוד אדום בישראל במתן מענה רפואי בתרחיש ביטחוני דוגמת אירועי טרור קשים, בתאונת דרכים מרובות נפגעים ואירועים נוספים עם נפגעים רבים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר כי "הודות לתרגולי מד"א לאורך כל השנים אנו ערוכים ומוכנים בצורה המיטבית לאירועי אמת. כוחות מד"א שומרים על כוננות ודרוכים להעניק מענה רפואי מהיר ומקצועי בשגרה ובחירום. עובדיו ומתנדבי מד"א ימשיכו לתרגל ולהתכונן לכל תרחיש אפשרי, כך שבזמן אמת יעניק את הטיפול המיטבי לציבור הישראלי".