צפו: שחקני מכבי תל אביב בשומרון

ביום הולדתו ה 27 של מלאכי רוזנפלד הגיעו שחקני מכבי תל אביב הוותיקים למשחק לזכרו בשומרון. דורון גמצ'י: השומרון הוא חלק מאיתנו.

אורלי הררי , ה' בחשון תשע"ז

השחקנים בשומרון
השחקנים בשומרון
צילום: רועי חדי

אולסי פרי לצד דורון גמצי. גיא גודס לצד מוטי דניאל הגיעו אמש (מוצאי שבת) לקחת חלק במשחק במקום לא שגרתי.

וותיקי מכבי תל אביב עלו על הפרקט בכפר תפוח שבשומרון למשחק ראווה מול אליצור שומרון לזכרו של מלאכי רוזנפלד הי"ד שנרצח בפיגוע ירי כשהיה בדרכו הביתה עם חבריו ממשחק כדורסל בליגות בנימין.

מחלקת הספורט במועצה האזורית שומרון החליטה להנציח את זכרו וליגות השומרון נקראות על שמו.

אמש יום לאחר יום הולדתו ה 27 קיימה המועצה האזורית שומרון משחק ראויה לזכרו זאת כחלק משיתוף פעולה עם מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב. המשחק אגב הסתיים בתיקו מותח 56:56.

אליעזר רוזנפלד אביו של מלאכי התרגש מאוד מהמחווה ואמר, "אני חושב שזהו חלום של כל אוהד ספורט במיוחד אוהד של מכבי תל אביב, לפגוש את השחקנים שהוא רואה דרך המסך וזה חלום גם של כל משפחה שאוהבת כדורסל.

מלאכי נרצח בדרך חזרה ממשחק כדורסל וזה רק הופך את המחווה הזו ליותר מרגשת מבחינתנו. וזה שאגודת הספורט מכבי תל אביב ומועצה אזורית שומרון לקחו לליבם את הסיפור שלנו זה מאוד מרגש ומחמם את הלב. אני חושב שאם הילדים שלי היו חיים, יצחקי הגדול שהיה אוהד שרוף של מכבי והיה בורח מהצבא כדי לראות משחקים של מכבי ומלאכי שהיה גם הוא אוהד שרוף שלהם, הם היו פורצים בצהלות שמחה ובצחוק. בשבילנו זו סגירת מעגל, או פתיחת מעגל חדש שוב להתחבר לבנים".

עוד הוא הוסיף, "דווקא העובדה שמועצה אזורית שומרון היא מועצה שכנה ובכל זאת היא לקחה ללב את הסיפור שלנו ועושה עבורנו כ"כ הרבה לאורך שנה, זה מאוד מרגש עבורנו ההזדהות שלהם ונותן לנו תחושה שיש לנו אחים בשומרון שאנחנו יכולים לסמוך עליהם".

המשחק בעיצומו
צילום: ניקיטה פרנקל

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הביע בפתיחת המשחק את ההערכה הרבה שיש לו למשפחת רוזנפלד, "כשרואים את כוחה של המשפחה ואת הנחישות להמשיך בחיים אין לנו אלא ללמוד מהם על גבורה. ההגעה היום של מכבי תל אביב לסייע לנו להוקיר את זכרם של מלאכי ויצחקי היא מחווה מרגשת ומחזקת שלא תשכח".

שרה, אמו של מלאכי אמרה, "פרשת נח זו פרשת הבר מצווה של מלאכי. מאוד מרגש אותי האירוע הזה. מרגש אותי האנשים שפה. החיבור בין שומרון לבנימין שזה כאילו ברור מאליו אבל זה לא ברור מאליו. בתור הורים של יצחקי ומלאכי שמתגעגעים הרבה מאוד שנים, היום היום שלנו צבוע בצבעים של געגוע. מחוות אנושיות כאלו הופכים את הגעגוע לנסבל יותר".

הדס אחותו של מלאכי, "מזה 14 שנה מאז שיצחקי נהרג והיה אוהד שרוף של מכבי תל אביב אני לא מסוגלת לראות משחקי כדורסל - זה מדי כואב. בטח אחרי הרצח של מלאכי שכ"כ אהב כדורסל. זו פעם ראשונה שאני אראה משחק מאז וזה לגמרי לא פשוט חלק מהאחים שלי פשוט לא היו מסוגלים לבוא".

דורון גמצ'י אמר באירוע, "הדרך הייתה רגילה ונוחה. זה (השומרון) קרוב זה חלק מאיתנו. באנו לשחק כדורסל בשביל הילדים. לחשוף את הקשר בין אלה שמשחקים כדורסל למכבי. להכניס נורמליזציה באזור מורכב. מעל הכל להנציח את מלאכי. שכל מה שהוא רצה לשחק כדורסל. תענוג לראות וחובה להבין את המושג של ערבות הדדית. כיף גדול וזכות גדולה להיות פה".

גיא גודס הוסיף "אירוע מאוד מאוד חשוב מבחינתנו. להגיע לפה ולכבד את מלאכי ולהיות חלק מזה. ואני חושב שגם המשפחות פה והילדים מאוד שמחים ומתרגשים מהאירוע". אולסי פרי אמר "המשחק היה מאוד צמוד. זה מרגש להיות בעיקר בשל אופי האירוע. קיבלנו קבלת פנים מאוד חמה ונעימה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il