"מותר לכל אחד לומר מה שהוא רוצה"

נבחרת ישראל בכדורגל מתכוננת למשחקה מול נבחרת אלבניה במוצאי השבת הקרובה. אלישע לוי: "המדד שלי - מה הכי טוב למדינת ישראל"

נרי וייס , ז' בחשון תשע"ז

אלישע לוי. לא מתרגש מהביקורות
אלישע לוי. לא מתרגש מהביקורות
צילום: פלאש 90

רגע לפני שיוצא לדרך מחזור מספר 4 במוקדמות מונדיאל 2018, במסגרתו תתארח נבחרת ישראל אצל נבחרת אלבניה במוצאי השבת הקרובה, קיים היום (שלישי) אלישע לוי את מסיבת העיתונאים הרשמית שלפני המשחק.

לוי, שזימן לסגל הנבחרת לקראת המשחק מול אלבניה לא מעט שחקנים חדשים וכאלה שזוכים לזימון מחודש במדים הלאומיים, דיבר על הביקורות שהושמעו כלפיו ועל הסיבות שהביאו אותו לזמן את השחקנים הללו דווקא.

עוד קודם אמר לוי כי למרות הביקורות על תוצאות הנבחרת בשני המשחקים האחרונים, ניצחונות בקושי על מקדוניה וליכטנשטיין תוך תצוגת כדורגל חלשה במיוחד, הוא עצמו מרוצה מהתוצאה, היכולת והדרך.

"עשינו שש נקודות מאוד חשובות עם ניצחון חוץ במקדוניה וניצחון ביתי על ליככטנשטיין", אמר לוי בפתח מסיבת העיתונאים, "היו דברים טובים ודברים פחות טובים, ואנחנו נסיק מסקנות".

לדברי לוי, אין בנבחרת בעיה של יחסי כוחות ומחנאות בין שחקנים ולא של חוסר פירגון, להפך. "הנבחרת שלנו מאוד קבוצתית, היו שני מקרים שהיה אפשר לפרגן יותר. מקרה אחד בו ערן זהבי היה יכול למסור לתומר חמד במקדוניה, וגם מקרה במשחק השני בו חמד היה יכול למסור לזהבי. אלו דברים שקורים במשחק, הם השחקנים הכי קבוצתיים שיש לנו".

בהמשך התפנה לוי לדבר כאמור על הביקורות שהושמעו עליו בכך שזימן שחקנים מסויימים ושחקנים אחרים לא. "תמיד כשמאמן נבחרת בוחר סגל, יש ביקורות. אחנו חיים במדינה חופשית ומותר לכל אחד לומר מה שהוא רוצה".

לוי התייחס בדבריו לביקורת אותה השמיע יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר, אבי לוזון, מי שעומד בראש קבוצת מכבי פתח תקווה, שהביע תרעומת על כך שאף שחקן מקבוצתו לא זומן לסגל הנבחרת, על אף שזו נמצאת במקום השני בטבלת ליגת העל שבכדורגל. "זו לא הפעם הראשונה שאבי לוזון מדבר, ולא הפעם האחרונה", אמר לוי, "אנחנו נמצאים בעידן כזה שלכל אחד מותר לדבר, זה קורה בכול משחק. זה לא מה שהיה פעם, היום לא סותמים לכל אחד את הפה. אני עושה את התפקיד שלי, כל קבוצה מנסה לקדם שחקנים אחרים וזה טבעי. מסרים כאלה לא עוזרים, אנחנו עוקבים אחרי כל השחקנים. ראינו את השחקנים של מכבי פתח תקוה והפועל רעננה, אני תמיד מסתכל על היושרה שלי מה הכי טוב למדינת ישראל".

"אחת הזכויות של מאמן היא לקבל את ההחלטה. צריך לכבד את ההחלטות של המאמן. אין כאן מהלכים פופוליסטיים, אני בוחר שחקנים בהתאם למה שקורה במהלך המשחק. הכדורגל הוא מאוד דינמי, מה שהיה נכון לפני חודש או שבועיים - לא נכון עכשיו".

"יציבות זה לא בית כנסת, אין מקומות בטוחים. אני רוצה להזרים דם חדש כדי שהשחקנים יידעו שיש להם אופק, כדי ששחקנים יהיו קבועים כאן הם צריכים להוכיח את זה", אמר בסיום לוי.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il