קשר הנבחרת סולק מהסגל למשחק באלבניה

ניר ביטון, קשרה של סלטיק הסקוטית סולק מסגל הנבחרת לקראת המשחק מול אלבניה. הסיבה: עבירת משמעת. סוכנו: אי הבנה

נרי וייס , ט' בחשון תשע"ז

ביטון מול נבחרת איטליה
ביטון מול נבחרת איטליה
צילום: פלאש 90

האירועים סביב הנבחרת הישראלית בכדורגל לא נגמרים. אחרי החשש מהאיום הביטחוני איתו נאלצים הצוות המקצועי ושחקני הנבחרת להתמודד, היום (חמישי) באימון הבוקר של הנבחרת בשפיים נאלצו בצוות המקצועי גם להתמודד עם עבירת משמעת ראשונה בעידן אלישע לוי כמאמן הנבחרת הבוגרת.

רגע לפני שיצאו לטיסה לאלבניה, שם תקיים הנבחרת את משחקה מול הנבחרת המקומית במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018, הודיע מאמן הנבחרת לקשר הנבחרת וסלטיק הסקוטית, ניר ביטון, כי הוא משוחרר מסגל הנבחרת.

הודעת לוי לביטון הגיעה על רקע עבירת משמעת אותה עבר השחקן המוכשר לאחר שזה סירב להצטרף לתרגול, בניגוד להוראת המאמנים.

נראה כי הסיבה לכך שביטון סירב לשמוע להוראת המאמנים היא כי גילה שאינו צפוי לעלות בהרכב הפותח של הנבחרת, ובשל כך החליט על דעת עצמו שלא לעלות לתרגול.

סוכנו של ביטון, המשחק בליגת האלופות באופן תדיר, דודו דהאן כתב בדף הפייסבוק שלו כי "ההודעה שהוציאה ההתאחדות לתקשורת היום בצהריים לא מדוייקת ועושה עוול גדול לניר".

לדברי הסוכן דהאן מדובר באי הבנה בלבד. "ניר אמר לצוות המקצועי בתמימות אמיתית, שהוא עדיין לא חם, המאמן הסיק מכך מה שהסיק".

"כל מאמן שאימן את ניר בעשור האחרון, בארץ, בחו"ל ובכל נבחרות ישראל יספר על אפס בעיות משמעת ואפס אי ציות להוראות, גם במישור המקצועי וגם במישור האישי. ניר היה תמיד וישאר לעד מופת כספורטאי וכאדם, ובכל זאת אני משריש ומחנך את שחקני שהמאמן צודק גם שהוא לא צודק".

לסיום כתב דהאן כי "ניר מכבד את ההחלטה ומאחל לנבחרת ישראל הצלחה באלבניה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il