התקשורת נחלה מפלה וטוב שכך

הרב זייני בעקבות הבחירות בארה"ב: "הקב"ה עשה דבר נפלא שהכשיל את התקשורת". על הטרדות מיניות: "מדברים על גברים, מה עם הנשים?".

בני טוקר , י' בחשון תשע"ז

הרב ד"ר אליהו זיני
הרב ד"ר אליהו זיני
צילום: יוני קמפינסקי

הרב ד"ר אליהו זייני, ראש ישיבת ההסדר ''אור וישועה בחיפה, מקווה שהעיתונות בארץ ובעולם תעשה חשבון נפש בעקבות כישלונה בחיזוי תוצאות הבחירות בארה"ב ובישראל.

"כל אדם נורמאלי עקב אחרי התעמולה שהייתה מהשפלות שהכירה האנושות בתולדותיה בפרט במעצמה הגדולה המתיימרת להיות נאורה. אני מאשים את הדרך הרקובה והפסולה הזאת. זה התחיל כאן בארץ שמלכלכים על אדם וכדי למנוע ממנו להיבחר. העיתונות הישראלית לא מהססת לחדור לחדר המיטות ולהוציא כל בדל וכל מידע פסול כדי ללכלך על אנשים על עוול קטן או על לא עוול בכפם.

''לכן הקב"ה עשה דבר נפלא שהכשיל את העיתונות האמריקאית כפי שהכשיל את העיתונות הישראלית בבחירות האחרונות. הסקרים היו שקרים וזיופים שנועדו להטות את הציבור לבחור כמו שהעיתונאים רוצים, ככה היה גם בארה"ב ושניהם נחלו מפלה וטוב שהקב"ה הכשיל אנשים חסרי יושר ואמונה".

לדבריו העיתונאים שכחו את תפקידם המסורתי, "לפני עשרות שנים העיתונאים היו מדווחים על הקיים, על האמת ועל המציאות אבל הם מזמן שכחו את זה, היום העיתונות היא שופטת מנהלת מכוונת כופה ומכשילה וגם נכשלת. אולי עכשיו הם ילמדו קצת אתיקה ומוסר ויבינו שאסור להם להכפיש אדם שמגיע לתפקידים בכירים וכל שכן במעצמה כמו ארה"ב כי זה משאיר כתם על האנושות כולה.

''מה מתיר לעיתונאי לפרסם טענה שלא הוכחה כנכונה. חז"ל אומרים ששאול עשה טעות אחת והקב"ה לא מחל לו, ודוד עשה שלוש שגיאות והקב"ה מחל לו. שואלים רבותינו מדוע והם עונים כי שגיאה אינדיווידואלית שנוגעת לאישיותו של אדם ה' סולח וזה מה שהיה עם דוד, אבל שאול שסירב לפגוע באויב ישראל בעמלק זו טעות מדינית פוליטית ואי אפשר לסלוח.

''לכן אם העיתונות חושפת שחיתויות שיש להן השלכה למדינה ושנעשו תוך ניצול התפקיד אז בבקשה, אבל מעשים פרטיים וטעויות שנעשו שלא פוגעות בתפקיד ושגם לא הוכחו, איזו זכות יש להם להרוס את אותם אנשים. לדוגמא כל הסיפור של הטרדות מיניות שנהפך בארץ ובכל העולם כולו לשערורייה, מדברים רק על הגברים ולא על הנשים איך הן מגרות את הגברים. היום מספיק שאישה תצהיר נגד גבר והוא ימצא את עצמו מאחורי סורג ובריח. ההפך לא".

הרב זייני מזהיר מאפשרות של התפרצות גל אנטישמי בארה"ב לאור תמיכתם המאסיבית של יהודי ארה"ב בהילארי קלינטון, "מכיוון שהנשיא הנבחר נוטה ימינה ומקושר לאנשים שלא בהכרח אוהבים את מדינת ישראל, ייתכן שבחירתו תאפשר התעצמות של האנטישמיות בארה"ב כלפי אחינו. נקודת האור היא שאולי הם יעלו ארצה וההתבוללות שעושה שמות גם בקרב הציבור החרדי תיבלם.

צריך לזכור שבמפלגה הרפובליקנית יש שוליים שיש להם דעות אנטישמיות והם עלולים לרצות לפגוע ביהודים. נכון שטראמפ הוא כנראה ידיד ישראל אבל עלולה להיות ריאקצית נגד בארה"ב. 25 אחוז מהתקציבים של הילארי קלינטון באו מהיהודים רוב היהודים תמכו בה וייתכן שיהיו מי שירצו עכשיו לנקום ביהודים שתמכו בקלינטון".

הרב זייני מקווה שמדינת ישראל תלמד מהעוצמה שגילה טראמפ, "הוא איש חזק עם רצון להצליח שסימן מטרה ולחם עד הסוף ונגד כולם, צריך ללמוד ממנו מדינת ישראל צריכה ללמוד ממנו איך מסמנים מטרות מקודשות ומשיגים אותם".