"למנוע הרס עמונה - ומיד''

הרב חיים דרוקמן לערוץ 7: חייבים למצוא דרך כדי שעמונה לא תיהרס, למנוע את העוול הזה. אם הדרך היא חוק ההסדרה - אז לחוקק אותו מיד.

עדו בן פורת , י' בחשון תשע"ז

הרב חיים דרוקמן בלשכתו
הרב חיים דרוקמן בלשכתו
יוני קמפינסקי

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון ויו"ר מרכז ישיבות ואולפנות ''בני עקיבא'', קורא לממשלה ולעומד בראשה בנימין נתניהו לחוקק את חוק ההסדרה ולמנוע בכל דרך את הרס היישוב עמונה.

"חייבים למצוא דרך כדי שעמונה לא תיהרס, הריסת עמונה זה עוול, פשוט עוול ויש צורך למצוא כל דרך למנוע את העוול הזה. אם הדרך היחידה היא חוק ההסדרה - חייבים ללכת על חוק ההסדרה כי יש צורך לדאוג שיהיה צדק במדינת ישראל", אומר הרב דרוקמן בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, אם בג"ץ פסק שיש להרוס את עמונה על פי חוק, כנראה שצריך לשנות את החוק המפוקפק, כלשונו. ''אנחנו יודעים ומכירים שהיו גם פעם חוקי סדום אז יש צורך להציל את מדינת ישראל מחוקי סדום.

"למה להרוס את עמונה? זה הרס לשם הרס", מוחה הרב דרוקמן בכאב. ''נתאר לעצמנו שהיה מישהו ומוכיח שמגדלי עזריאלי בנויים על קרקע שלו, מה היה בית המשפט פוסק? להרוס את עזריאלי? אני בטוח שלא, היה פוסק לתת פיצויים על הקרקע. אותו דבר צריך לעשות בעמונה למרות שאני מסופק אם זו קרקע של ערבים, איפה הם היו 20 שנה? למה לא תבעו את הקרקע? למה נזכרו עכשיו?''.

הרב דרוקמן מדגיש כי עמונה הוא יישוב תוסס ולא מאחז זמני, ותוקף את ארגוני השמאל הקיצוני שפעלו לאתר ערבי כדי שיטען בבג"ץ שהקרקע היא שלו. ''לאחרונה אחינו שבשמאל מצאו מישהו שיטען שזו הקרקע שלו, נניח שזה שלו אז צריך לתת לו את המלוא הפיצוי. למה להרוס? הערבי יקח את הקרקע למקום אחר?

''יש לעשות את הכל כדי שההרס הזה לא יהיה והעוול הזה לא יתבצע ואם הדרך היא חוק ההסדרה אז חייבים ללכת על חוק ההסדרה ולא לדחות דחייה אחרי דחייה אלא להחליט עליו מיד כדי למנוע את ההרס''.

הרב דרוקמן מסכם ואומר: ''אשרינו שיש לנו מדינה וממשלה שלנו. לעניות דעתי היא צריכה לפעול לפי אושיות האמת והצדק שמחייבות להשאיר את עמונה ולתת פיצוי למי שצריך. אם הדרך היא חוק ההסדרה צריך ללכת על זה ומיד".