נבחרת ישראל הביסה את אלבניה 3:0

ברקע איומי הטרור, תחת אבטחה כבדה ובאצטדיון אחר, נבחרת ישראל הביסה את נבחרת אלבניה בתוצאה 3:0 באחד ממשחקי החוץ הגדולים שלה

נרי וייס , י"א בחשון תשע"ז

זהבי. השתיק מבקרים רבים
זהבי. השתיק מבקרים רבים
צילום: פלאש 90

ניצחו את הטרור. נבחרת ישראל הביסה הערב (מוצאי שבת) את נבחרת אלבניה באחד ממשחקיה הגדולים ביותר, בטח במגרש חוץ.

זו לא רק התוצאה החד צדדית, אלא בעיקר היכולת, התצוגה והעובדה כי נבחרת אלבניה נחשבת ליריבה עדיפה על פני הישראלים, כשזו מדורגת במקום גבוה יותר בדירוג העולמי כמו גם העובדה שלקחה חלק בטורניר היורו האחרון.

תחת אבטחה כבדה של למעלה מ-3,000 מאבטחים וכוחות מיוחדים, ומול קהל עויין ששרק בוז כבר בהמנון הנבחרת הישראלית ולכל אורך המשחק, הצליחו השחקנים הישראלים לנתק עצמם ולהתרכז אך ורק בכדורגל, וכשזה הצליח להם, הכל כבר נראה פשוט הרבה יותר.

הנבחרת הישראלית הייתה עדיפה לכל אורך המשחק על פני היריבה המקומית מאלבניה, ולאחר שהאלבנים נותרו בתשעה שחקנים זה נעשה רק יותר קל.

ביקורת רבה הושמעה לאחר שני משחקי הנבחרת האחרונים על מאמן הנבחרת אלישע לוי והקפטן ערן זהבי, אך הערב השניים השתיקו רבים כשהמאמן בחר ללכת עם הרכב הזוי שניצח לו את המשחק, ואילו הקפטן היה אחראי על שניים משלושת השערים כמו גם על הרחקת שני שחקני היריבה.

אחרי 15 דקות בשליטה של האלבנים שלא הצליחו לנצל את מצבי ההבקעה שלהם ליתרון מהיר, היה זה ביברס נאתכו שחזר לסגל הנבחרת ולהרכב הפותח שמצא בכדור אדיר את ערן זהבי ברחבת המקומיים. זהבי שהיה במצב של הבקעה לבדו מול שוערה של הנבחרת האלבנית הוכשל מאחור ושופט המשחק הגרמני פסק כדור עונשין מ-11 מטרים לזכות הנבחרת הישראלית וכרטיס אדום לבלם האלבנים.

זהבי ניגש לבעוט את בעיטת העונשין ובכדור חזק קבע יתרון מבטיח ומפתיע מול הנבחרת האלבנית, היריבה הישירה על המקום השלישי והחשוב בבית, 1:0 לאורחים מישראל.

זהבי המשיך להיות האיש המסוכן על כר הדשא, אך חבריו להתקפת הנבחרת הישראלית כשלו בניסיונותיהם להבקיע את השני בטרם הירידה להפסקה, ובסיום המחצית הראשונה - 1:0 לנבחרת הישראלית ששיחקה מצויין.

אל המחצית השניה עלו שחקני הנבחרת הישראלית בדיוק כמו שירדו בסיום הראשונה - מלאי מוטיבציה, יכולת גבוהה וטובים הרבה יותר מהאלבנים המקומיים.

כעבור 10 דקות היתרון של הישראלים כמעט והוכפל לאחר עימות בין השוער האלבני ברישה לקפטן הנבחרת הישראלית זהבי. השוער האלבני זעם על זהבי שטען כי הוכשל שוב ברחבת המקומיים ונכנס איתו לעימות פיזי. השוער האלבני הצמיד אל זהבי את ראשו וביצע תנועת נגיחה, זהבי שיחק את המשחק והשופט הגרמני פסק בעיטת עונשין נוספת לזכות הישראלים מ-11 מטרים וכרטיס אדום נוסף לאלבנים - הפעם לחובת שוערם הראשון.

הפעם, בניגוד לפנדל הקודם, זהבי החמיץ, ותוצאת המשחק נותרה 1:0 לזכות הישראלים.

הגול הורגש כבר באוויר ואכן 11 דקות מאוחר יותר כבשה ישראל את שערה השני כשהגבהה של מאור בוזגלו נהדפה רע על ידי השוער השני של האלבנים, שהדף את הכדור היישר אל רגלו של דן אייבינדר ומשם הכדור הלך אל הרשת החשופה. עבור אייבינדר מדובר בשער ראשון במדי הנבחרת, כשזו הופעת בכורה בהרכב הפותח.

נגמר? ממש לא. 7 דקות לסיום המשחק, בישל זהבי לאלירן עטר את שערו הראשון במדי הנבחרת, במה שהיה גם לשער האחרון במשחק שקבע - 3:0 חד צדדי לזכות הנבחרת הישראלית באחת מהופעותיה הטובות ביותר בשנים האחרונות במשחקי החוץ.

וכך, לראשונה מאז 1993, אז ניצחה נבחרת ישראל את נבחרת צרפת בניצחון ההיסטורי בתוצאה 3:2 משער של ראובן עטר, מנצחת הנבחרת הישראלית נבחרת יריבה שמדורגת מעליה בדירוג העולמי של פיפ"א, גם עכשיו כובש השער השלישי הוא עטר. אלירן עטר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il