נבחרת ישראל תקועה באלבניה

רגע לפני שהמריאו, כשהמטוס כבר הגיע ל-100 קמ"ש על מסלול הטיסה, הודיע הקברניט לראשי הנבחרת הישראלית כי ישנה תקלה במטוס

נרי וייס , י"ב בחשון תשע"ז

מטוס (ארכיון)
מטוס (ארכיון)
פלאש 90

אסון גדול נמנע באלבניה. שעות ספורות לאחר הניצחון הגדול על נבחרת אלבניה במוקדמות מונדיאל 2018, כמעט ומסעה של נבחרת הכדורגל של ישראל הסתיים באסון, כשתקלה טכנית במטוס הנבחרת אותרה רגע לפני המראתם משדה התעופה שבאלבניה.

כזכור, הנבחרת הישראלית הגיעה למשחקה מול מקבילתה מאלבניה כשברקע נמצא איום הטרור כלפי הנבחרת הישראלית לאחר מעצרם של ארבעה חברי חוליית ארגון המדינה האיסלאמית דאע"ש, שתכננו לפגע באוהדי ושחקני נבחרת הכדורגל של ישראל.

כחלק מההיערכות הכוחות המיוחדים באלבניה בשיתוף פעולה עם המוסד הישראלי הוחלט כי מלבד ההיערכות לפני המשחק בדמות סגירת בית המלון בו הנבחרת הישראלית שוהה ואבטחתה בידי 3,000 כוחות שיטור, מסוקים וניידות, גם בסיום המשחק לא יתעכבו שחקני הנבחרת והצוות המקצועי ומיד לאחריו ימריאו אלה חזרה לארץ.

כך אכן קרה, כשבסיום הניצחון בתוצאה 3:0 על אלבניה, התקפלה נבחרת הכדורגל של ישראל בדרכה חזרה לארץ.

השחקנים והצוות המקצועי כבר ישבו בכיסאותיהם כשמטוסם עצר בחריקת בלמים, אחרי שכבר התכונן להמראה והגיע ל-100 קמ"ש. הסיבה: תקלה בכנף שמאל של מטוסם.

היה זה בשעה שלוש לפנות בוקר, שעון טירנה, כשהטייס שכבר האיץ לקראת המראה עבר את ה-100 קמ"ש על המסלול כאשר נורית חיווי נדלקה והצביעה על תקלה בכנף השמאלית.

כל 93 הנוסעים הכוללים את הצוות המקצועי, שחקני הנבחרת, אנשי אבטחה ועיתונאים המלווים את הנבחרת, מחכים כעת למטוס חלופי, כשזה עדיין לא הגיע.

אחרי יומיים מתוחים תחת איום טרור, הנבחרת הישראלית עדיין לא בטוחה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il