"איך נכה יכול לשרוד ב-2,342 שקל"

ויקי קנפו ופעילים חברתיים השלימו היום את צעדתם מקיסריה לבית רה"מ בירושלים. הפעילים יקימו אוהל מחאה מול בית רה"מ.

אלירן אהרון , י"ב בחשון תשע"ז

צעדת מחאה לכנסת
צעדת מחאה לכנסת
צילום: בשביל הצדק

ויקי קנפו ופעילים חברתיים השלימו היום (ראשון) את צעדתם בת 13 הימים מקיסריה לבית רה"מ בירושלים. הפעילים השתתפו בשדולת הפריפריות בכנסת בהובלת ח"כ חיליק בר ויקימו אוהל מחאה מול בית רה"מ בדרישה לשינוי סדרי העדיפויות החברתי בישראל.

"יצאנו מקיסריה במטרה להגיע לירושלים כי הבנו שלא מכניסים לתקציב את התיקון החברתי הדרוש", אמרה קנפו, "אנחנו הגענו לכאן כדי שהם יחשבו מסלול מחדש. שני מיליון עניים לא יכולים לחיות מ- 2,342 ש"ח בחודש. יש לנו צמיחה גבוהה, גביית מיסים עודפת. יש כסף למדינה הזו. רק לא מחלקים אותו נכון. אומרים לנו הכל בסדר, הקניונים מלאים אנשים נוסעים לחו"ל אבל אנחנו אלה שלא רואים אותם. שיקום חבר כנסת אחד שיראה לי איך חיים מ- 2,342 שקל לחודש ואני עושה את כל הדרך ברגל בחזרה".

אלי בוסקילה, נכה על קלנועית שצעד מקיסריה עד לכנסת תקף את התנהלות הממשלה "מה לעזאזל יכול לעשות נכה ב- 2,342 שקל לחודש. כל חודש הוא שואל את עצמו מה קודם למה- אוכל? תרופות? אני יצאתי בלי כוחות, בכוחות האחרונים שלי כדי לזעוק את זעקת המכים והמוחלשים ואני אומר לכם מכאן- יש כסף, יש תקציב. תעבירו את הצעת החוק לקצבת נכות בשכר מינימום אחרת אסור לנו לוותר. אנחנו חייבים לנצח, בעזרת השם".

אבי דבוש מתנועת הפריפריות סיפר על הצעדה לירושלים, "צעדנו 150 ק"מ, אנשים אמיצים, נכים, פעילים חברתיים וגילינו מחדש את עומק המצוקה- בגבעת עמל, בלוד, בכל רחבי הארץ. אסור לנו להסתכל הצידה ואנחנו עומדים להמשיך ולמחות. יש לנו עוד חודש וחצי עד מעבר התקציב. אסור לנו להחמיץ את ההזדמנות הזו".