ג'וליאני המועמד המועדף למזכיר המדינה

ראש עיריית ניו יורק לשעבר, אוהד ישראל איתן, עשוי להתמנות למזכיר המדינה בממשל טראמפ.

גיא כהן , י"ד בחשון תשע"ז

רודי ג'וליאני
רודי ג'וליאני
רויטרס

ראש עיריית ניו יורק לשעבר, רודי ג'וליאני, הידוע כ"ביטחוניסט" ואוהד ישראל איתן, עשוי להתמנות למזכיר המדינה בממשל טראמפ.

כך אמר מקור בכיר בצוות המעבר של דונלד טראמפ לסוכנות החדשות AP.

האיש אמר שאין בעצם תחרות על התפקיד וכי ג'וליאני יזכה בו אם ירצה אותו. ואולם, מקור אחר ציין שג'ון בולטון, לשעבר שגריר ארה"ב באו"ם, עודנו מתמודד על התפקיד. גם בולטון הוא אוהד ישראל מוחלט.

מקור בכיר אמר ל"חדשות פוקס" שג'וליאני אכן נבחן לתפקיד מזכיר המדינה אך העניין עדיין אינו "נעול". לדבריו, לדעתו של הסנאטור ג'ף סשנז, יהיה משקל רב בהחלטה את מי למנות. סשנז, רפובליקני ממדינת אלבמה, הוא אחד הראשונים שתמכו בטראמפ בוושינגטון.

שמו של ג'וליאני, ששימש בעבר בתפקידי תביעה בכירים, הוזכר כמועמד לתובע כללי בממשל טראמפ. ואולם, הוא אתמול השבוע שלא ישמש תובע כללי תחת טראמפ. הוא אמר שבולטון יהיה בחירה מאוד מוצלחת למזכיר המדינה אבל כשנשאל אם יש מועמדים טובים יותר ענה בחיוך – "אולי אני, לא יודע".

ג'וליאני בעל דעות פרו-ישראליות מובהקות. לדבריו: "גם בעניין זה למדתי משהו מהנשיא רייגן. הוא אמר, שבחיים יש לך מעט מאוד חברים טובים באמת ושככה זה גם ביחסים בין מדינות. ישראל היא אחת החברות הבאמת טובות שלנו. היא סייעה לנו בכל פעם שביקשנו. אז אנחנו צריכים להיות כאן, בשבילכם." בעבר אף קרא לנאט"ו להכניס את ישראל לשורותיה בכדי שתסייע בלוחמה בטרור.

ג'וליאני הפך לגיבור אמריקני בשל מנהיגותו כראש עיריית ניו יורק בעת הפיגוע במגדלי התאומים.