"נגן על עמונה בגופנו"

דניאלה וייס מזהירה מההשלכות של פינוי עמונה, "מי שבמשמרת שלו עמונה תפונה לא יוכל להמשיך להנהיג".

בני טוקר , י"ד בחשון תשע"ז

דניאלה וייס
דניאלה וייס
צילום: יח"צ

דניאלה וייס, חברה בהנהלת תנועת ההתיישבות 'נחלה', מזהירה את כל חברי הקואליציה מההשלכות של פינוי עמונה.

"אין טעם שנתניהו ימשיך להיות ראש ממשלה ואין טעם שבנט ישאר בממשלה אם הם יתנו יד להורדת היישוב", קובעת וייס. "הם צריכים להודיע היום שעמונה נשארת. בדיוק כמו שאפשר להודיע בן לילה על שחרור מחבלים ובדיוק כמו שבני בגין שמעריץ את המערכת המשפטית יכול להחליט שהפזורה הבדואית בנגב תקבל לגיטימציה למרות שהם יושבים על אדמות יהודים".

לדבריה אם עמונה תפונה הציבור הימני יצטרך למצוא אנשים חדשים שינהיגו אותו, "כמו ששרון אימץ מהרגע להרגע את דו"ח טליה ששון לחיסול ההתיישבות, כך יכול נתניהו לאמץ עכשיו את דו"ח השופט אדמונד לוי. נתניהו, בנט, בצלאל סמוטריץ', שולי מועלם וכל מי שמדבר היום בלשון חריפה או שקטה חייבים להודיע שעמונה נשארת ומי שלא מודיע הוא שותף להורדה".

"תמצאו את הדרך למנוע את ההרס, אחרת בשביל מה צריך ממשלת ימין?", דורשת וייס. "גם בנט, אם הוא חושב שהוא יהיה ראש ממשלה אחרי שבמשמרת שלו הרסו ישוב, יש לו טעות".

וייס מעודדת את המתיישבים בעמונה להגן בגופם על היישוב, "גם אני איתם ואני קוראת לכולם: בואו לאוהלים בעמונה. לא לוותר. זה מבחן גדול ולא תהיה שום פשרה. גם לא לזוז למקום אחר על אותו הרכס. צריכים לעורר את הציבור לבוא לעמונה - אנחנו נגן עליה בגופנו וגם אני אהיה שם".