''להעמיד את בג"ץ במקום''

ההיסטוריון אריה יצחקי תוהה מדוע הממסד שתק מול הפרשות שנקשרו בשמה של משפחת שרון אבל עירני במיוחד בעמונה. "להחליף את הפרקליטים".

בני טוקר , ט"ו בחשון תשע"ז

היישוב עמונה
היישוב עמונה
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

אריה יצחקי: הסלחנות כלפי משפחת שרון זועקת מול האכזריות בעמונה

בג"ץ קיבל בימים האחרונים את טענת התנועה לאיכות השלטון לפיה החלטת מועצת מקרקעי ישראל מיולי 2014 להכשיר בדיעבד מתקן אנרגיה סולארית שהקים גלעד שרון בחוות השקמים, אינה חוקית ודינה להתבטל.

משמעות ביטול החלטת מועצת רשות מקרקעי ישראל היא הפסד של שמונה וחצי מיליון שקלים שהשקיעה משפחת שרון בהקמת המתקן.

השופטים ביקרו בחריפות את אורי אריאל בזמן שהיה שר הבינוי, משום שהמועצה בחרה להתעלם מעמדת היועץ המשפטי לממשלה דאז יהודה וינשטיין וגם מעמדת היועץ המשפטי של רשות מקרקעי ישראל עו"ד ינקי קוינט, אשר גרסו כי מדובר בהחלטה שאינה חוקית.

ההיסטוריון הצבאי אריה יצחקי, אומר לערוץ 7 כי במשך שנים שתקו הרשויות כשהיה מדובר בבני משפחת שרון.

"חוות השקמים מככבת בפרשיות שחיתות מאז שנות השבעים, אריאל שרון כאלוף פיקוד הדרום קנה את החווה בעזרת הלוואה שקיבל ממשולם ריקליס. אנחנו זוכרים את פרשת האי היווני, ההלוואות של חברת חוות השקמים שניתנו על ידי אליעזר פישמן, העסקתו של גלעד שרון בניהול הפרויקט ופרשת סיריל קרן. לצערי, הפרקליטות החליטה לסגור חלק מהתיקים מחוסר ראיות אבל אנחנו רואים כאן שיטתיות. חוות השקמים הוקמה בחטא ונודף ממנה ריח של צחנה".

לדבריו השחיתות במערכת עשיית הצדק זועקת. "אתה רואה את הצביעות של גופים שמתיימרים לשמור על הצדק, כשהם עוסקים באנשי ימין ומתנחלים כמו בגוש קטיף ועמונה הכל חמור- אבל במקרים אחרים מכופפים חוקים לטובת 'אנשי שלומנו'. מעבירים אישורים במנהל מקרקעי ישראל וזה עובר בשקט.

"יש כאן מדיניות של איפה ואיפה והגיע הזמן שגם בעניין עמונה ממשלת ישראל תתפוס פיקוד ותראה לרשות השופטת מי בעל הבית. חייבים להעמיד את בג"ץ ואת חבורת הפרקליטים המושחתת במקומה ולעשות צדק עם תושבי עמונה".