אחות קטנה מתחתנת- מותר להיות עצובה?

"הקב"ה מלמד אותך למצוא את הרצונות שלך, ולא את התדמית החברתית הנוצצת. אני מאמינה שאם תצליחי תהיי אדם טוב יותר". ד"ר ציפי ריין

ד"ר ציפי ריין , ט"ו בחשון תשע"ז

הכי הגיוני לנפש שלך
הכי הגיוני לנפש שלך
צילום: שאטרסטוק

"אחותי הקטנה מתחתנת", הטילה שמרית פצצה לחלל החדר. עיניה דמעו, אך בו זמנית גם הביעו חשש שמא אבקר אותה על הקושי שהיא מגלה בעת שמחתה של אחותה.

שמרית החלה להיפגש עמי לפני כשלושה חודשים בעקבות ביטול אירוסיה. היא הייתה מאורסת כשלושה חודשים, אך המריבות התכופות שעלו מדרגה עם האירוסים וההכנות לחתונה הובילו לפרדה הסופית, והביאו את שמרית להגיע לטיפול.

לא היה לה קל. היא הייתה מהבחורות המוצלחות שתעודת הבגרות שלהן מלאה במאיות. היא הדריכה את השבט הבוגר בבני עקיבא, ותמיד היה ברור לכולם שהיא תהיה מהראשונות בקבוצת בנות גילה להתחתן, וזה אכן כמעט קרה. ביטול האירוסים היה הארוע הראשון שלא הלך אצלה "כמו שצריך" והיא הרגישה כל כך אבודה, ועכשיו גם אחותה שקטנה ממנה בשנתיים ורק סיימה שנת שירות הודיעה שהיא מתארסת.

"שמרית", אמרתי לה, "הרי זה שקשה לך עכשיו זה הדבר הכי הגיוני לנפש שלך. לא קל לבטל אירוסין לבחור שאהבת אבל הרגשת שאתם לא מתאימים, לא קל להתמודד עם השבירה של תדמית הבחורה המושלמת שהייתה לך, לא קל לעמוד במבטי הרחמים שאת מרגישה שנועצים בך בבית הכנסת, ועכשיו מגיעה גם החתונה של אחותך. בעיניי זה לא שאת לא רוצה בטובתה, אבל פשוט כרגע זה פוגש אותך בנקודות הכואבות שלך, ולכן אני ממש שמחה שאת מרשה לעצמך לבכות כאן".

שמרית הנהנה בהקלה, אך עיניה המשיכו להביע את הייאוש שהרגשתי שנובע ממנה מהרגע שהכרנו. לכן החלטתי שכדאי להיעזר בקדוש ברוך הוא.

"אבל יש עוד סיבה שאני שמחה בשבילך", המשכתי בדבריי, "אני מאמינה שדברים לא קורים סתם בעולמנו, אלא הכול מנוהל מהשמים. מהרגע שנכנסת אליי לטיפול שאלת אותי למה אלוקים העניש אותך ככה, ועד עכשיו לא הייתה לי תשובה. אבל דווקא היום, כשסיפרת לי על אחותך, הבנתי שאולי הקב"ה לא העניש אותך אלא דווקא נתן לך מתנה בכל מה שקורה איתך בזמן האחרון. הוא נתן לך מתנה קשה, אבל מגדלת ומצמיחה. הוא מלמד אותך איך פחות להתעסק בתדמית המושלמת, ואיך למצוא את הרצונות שלך ואת עצמך, ולא את התדמית החברתית הנוצצת. אני מאמינה שאם תצליחי לקבל את המתנה הזאת, תהיי אדם טוב יותר ושלם יותר ותמצאי בחור מתאים הרבה יותר".

שמרית חייכה, וראיתי שהיא מתחילה לרקום את עתידה.

פורסם ב''פנימה''

לרכישת מנוי