"טרור רעש" בארבע לפנות בוקר

ח"כ מוטי יוגב, מיוזמי חוק המואזין, מספר בשיחה עם ערוץ 7 כי רבים במגזר הערבי מודים לו על ההצעה שהוא מוביל.

חזקי ברוך , ט"ו בחשון תשע"ז

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) לא מתרגש יותר מדי מהבעיות שמנעו היום (רביעי) את העלאת חוק המואזין להצבעה בקריאה טרומית.

"אני מקווה שההתנגדות של שר הבריאות לחוק הרעש נובעת מחוסר הבנה, דיברתי הבוקר עם עוזרו והבהרתי שאין פה שום כוונה לפגוע במאמינים - לא במוסלמים ולא ביהודים. יש פה כוונה למנוע גזל שינה ממאות אלפי אזרחים שמתעוררים מידי בוקר פעמיים מרעש המואזינים", אומר יוגב לערוץ 7.

לדבריו, "הרעש הזה צריך להיפסק. הוא לא קיים בשום מקום בעולם. במדינות הערביות המתוקנות - בטוניס, בערב הסעודית ובטורקיה כבר ביטלו או הורידו את הדציבלים של קריאת המואזין. אפילו בקהיר הולכים לעשות זאת. גם באום אל פאחם וביפו מורידים את הדציבלים, ולשם אנחנו חותרים".

ח"כ יוגב מסביר כי יש צורך בחוק הרעש החדש בגלל שקיים חוק דומה שאינו נאכף. את הרעש הגבוה מהמסגדים הוא מגדיר "טרור רעש".

הוא מספר שלא מעט נציגים מהמגזר הערבי מודים לו על הצעת החוק. "אנחנו מקבלים גם פניות רבות מערבים מבית חנינא, מבאר שבע ומעכו שאומרים לנו 'תודה רבה ואל תעצרו'. אין שום מקור באסלאם שאומר שמותר להפריע לשכנים בבוקר".

"אנחנו נעשה את המאמצים לאשר את החוק ונארגן לכך את הרוב הדרוש. אנחנו לא באים להילחם, אלא להסדיר את שנתם של רבים מאזרחי ישראל ואני מקווה שנקודת האיזון בכך שהחוק יחול רק על שעות המנוחה ויאפשר לאירועים חריגים להתרחש. הן ריקוד דגלים שהוא פעם בשנה והן חגים מוסלמיים יתאפשרו בשמחה", מוסיף יוגב.

יוגב מציין כי אין לו התנגדות לקריאות מואזין בשעות היום. "יש קריאות מואזין באמצע היום יש לפנות ערב והן אינן מפריעות את שנתם של האזרחים. כך גם צפירת השבת נכנסת לשעות היום. אני מציע לחברי הכנסת ולשרים החרדים לא להיגרר ושלא ייתנו לחברי הסיעה המשותפת לשלוט בשיח ובנורמה הציבורית בישראל".