הרב עמאר על ההומואים: כת של תועבה

הרב הראשי הספרדי של ירושלים מסביר מדוע סירב להשתתף באזכרת הצעירה שירה בנקי שנרצחה במצעד הגאווה.

ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשע"ז

הרב עמאר בתפילת מחאה ברחבה הרפורמית. ארכיון
הרב עמאר בתפילת מחאה ברחבה הרפורמית. ארכיון
צילום: אביעד גוטמן

הרב הראשי הספרדי של ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, התייחס בראיון לעיתון "ישראל היום" לשורה של סוגיות בנושאי דת ומדינה.

בקטעים מהראיון שפורסמו הבוקר (חמישי) צוטט הרב עמאר בהתייחסות לסוגיית מתווה הכותל, כשהוא מכנה את הרפורמים "רשעים".

הרב עמאר התייחס גם לנושא היחס לקהילת הלהט"ב ואמר, "אני אומר כת. זו כת של תועבה, זה ברור. זו תועבה. התורה מחייבת על זה מיתה. זה בשורה הראשונה של החמורה בעבירות. צריך לדעת את האמת. אומרים 'נטייה', 'סטייה' - שטויות. יש תאווה, ואדם יכול להתגבר עליה אם הוא רוצה, כמו כל התאוות. זה מהתאוות האסורות ביותר. החמורות ביותר".

בהמשך סיפר הרב עמאר כי סירב להגיע לאזכרה במלאת שלושים לרצח הצעירה שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים, "ביקשו שאבוא, ולא הסכמתי. כתבתי להם מכתב, הבעתי צער גדול והתנגדות בלשון הכי חמורה למעשה של אותו אדם. מצד שני אני קורא לכם, אם אתם רוצים לעשות עילוי נשמה, קבלו עליכם לתקן את דרככם הרעה. זה דבר שאסור בתורה. התניתי איתם שיקריאו את המכתב במלואו. רצו להקריא את חציו. לא הסכמתי".

"אין כזה דבר, לגלות הבנה או סבלנות לזה. צריך לומר אמת פשוטה - זה איסור חמור ביותר, ואין שום היתר. צריך לומר דברים ברורים. בעבר, כשדיברתי על כך, הרבה אנשים חילונים התקשרו להודות. אנשים לא רוצים את זה. רוצים שהילדים שלהם יתחתנו, וילדו ילדים", הוסיף הרב עמאר.

הרב התייחס גם לשורה של סוגיות נוספות ובתוכן נישואים אזרחיים בין יהודים, אותם שלל על הסף, ותחבורה ציבורית בשבת, "אי אפשר להתיר תחבורה ציבורית בשבת. זה לא ברשותנו".