הממשלה תאשר תוספת תקציבית לישיבות

הממשלה צפויה לאשר את הגדלת תקציב הישיבות ב-48 מיליון שקל. התמיכה הכוללת בישיבות ובכוללים תגיע ל-1.167 מיליארד שקל.

חיים לב , ט"ז בחשון תשע"ז

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון הקרוב תוספת תקציבית לישיבות ולכוללים. זאת, כחלק מיישום ההסכמים הקואליציוניים בין הליכוד לסיעות החרדיות.

במסגרת הצעת מחליטים שתוגש לממשלה, יוגדל תקציב הישיבות ב-48 מיליון שקל. בכך תעמוד התמיכה הכוללת בישיבות ובכוללים בשנת 2016 על 1.167 מיליארד שקל.

ההגדלה נובעת מביטול ההתניה שנקבעה לפני כשנתיים וחצי לתקצוב תלמידי חו"ל. על פי החלטת הממשלה לפני שנתיים וחצי, תנאי למתן תמיכה בתלמיד חו"ל הוא השתתפות התלמיד בתכנית מורשת ישראל.

"החלטת ממשלה מס' 674 מיום 8 בנובמבר 2015, שעניינה יישום הסכמים קואליציוניים, קבעה כי יש לבטל את התנאי להשתתפות בתכנית מורשת ישראל, וכי שר החינוך יוכל לקבוע כי תמיכה למוסדות עבור תלמידי חו"ל תינתן למוסדות ללא מחויבות להשתתפות התלמידים בתכנית מורשת ישראל. בהתאם לכך תוקנו מבחני התמיכה של המוסדות התורניים ביום 27 בינואר 2016", לשון הצעת המחליטים.

עוד נכתב, "במסגרת התיקון האמור נקבעה גם הוראת שעה לשנת 2016 לפיה יינתן לתלמידי חו"ל שיעור תמיכה גבוה יותר, העומד על 95% משיעור התמיכה המלא בתלמידים תושבי הארץ, זאת במקום שיעור של 60% שהיה נהוג ערב התיקון. לנוכח האמור, נדרשת תוספת התקציב בהחלטה זו".

בהצעת המחליטים מציינים עוד, "הגדלת שיעור התמיכה לשנת 2016 מהווה מעין פיצוי על כך שלא ניתן היה ליישם את ההקלה בדבר תנאי התמיכה לתלמידי חו"ל עוד בשנת 2015, לנוכח המועד המאוחר בשנה שבו התקבלה ההחלטה על השינוי".