"ביני פעל בצורה זכה וטהורה"

מאות באו היום אחה"צ לחלוק כבוד אחרון לראש המועצה המיתולוגי של מועצה אזורית חבל יבנה

ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשע"ז

ההלוויה היום
ההלוויה היום
צילום: באדיבות המועצה

מאות אנשי ציבור ורבנים, ראשי מועצות אזוריות ומקומיות, ותושבים מחבל יבנה והסביבה הגיעו היום אחר הצהריים לחלוק כבוד אחרון לראש המועצה מועצת חבל יבנה לשעבר, אליעזר (ביני) ביננפלד שהובא למנוחות בבית העלמין שבמושב בני דרום.

ביננפלד ז"ל, 81 במותו, השאיר אחריו 2 בנים ובת, ועשרות נכדים ונינים.

הרב דרוקמן אמר "הכרתי את ביני לראשונה לפני 66 שנים, עת הייתי מדריכו בשבט 'איתנים' בבני עקיבא.

ביני היה דמות מיוחדת ואדם מוכשר מאוד, ועשה במשך שנים ארוכות לצרכי ציבור ביושר, בניקיון כפיים ובעין טובה לטובת כלל הציבור. כאיש ציבור ידע להשתמש בשכלו ויושרו על מנת ולפעול באופן מקסימלי עבור התושבים, ולאורך כל חייו הציבוריים התנהל בצורה טהורה וזכה. ביני היה דמות מופת וניהל את הדברים ביושרה וטיפח לאורך השנים את המוסדות השונים שהיו בחבל.

כאיש אקדמיה יכל לעשות קריירה אקדמית מפוארת, אך בחר להקדיש את חייו למען עם ישראל. לביני ב"ה בנים ונכדים שבעצמם כבר הקימו בתים משלהם, והוא זכה כי כולם ימשיכו בדרכו- בדרך התורה והציונות הדתית וזוהי זכות שאין כמותה, שכן ישנם רבים וחשובים שלא זכו לדבר הזה. לשבט איתנים שאליו השתייך ישנן זכויות רבות בבניין הארץ לאחר והקים את ישיבת כרם ביבנה, חידש את פני מרכז הרב והקים את מושב כפר מיימון וחידש את בני דרום".

עוד הדגיש הרב דרוקמן כי "לחבורת הגרעין של ביני מניות חשובות בהקמת מוסדות מרכזיים בציונות הדתית וממנה הוקמו 'כרם ביבנה', ישיבת 'מרכז הרב', כשהקבוצה עזרה מאוד בפיתוחה של בני דרום, והקימה את כפר מיימון".

ראש מועצה אזורית חבל יבנה, משה ליבר, שאף שימש בעבר כסגנו של ביני ציין, "ביני היה איש רב פעלים שעסק במשך עשרות בשנים בצרכי ציבור באמונה מתוך כישרון מיוחד, ופיתח והוביל במשך כשני עשורים את יישובי מועצת חבל יבנה, אזורי התעשייה וכלל המוסדות שבתחומה להישגים גדולים בדרך התורה, העבודה ובניין ארץ ישראל. מעבר לרשימת ההישגים הארוכה, נראה כי הדבר החשוב והמשמעותי היה האדם שעמד מאחוריהם; האיש המסור והנחוש, שידע להיות קשוח במקומות שצריך, ובו בזמן לעולם הייתה אוזנו כרויה לדעותיהם והצעותיהם של אחרים. יהי זכרו ברוך".