משה קצב מדבר

"כבר 10 שנים מכפישים אותי", אמר הנשיא לשעבר, לראשונה מאז נכנס לכלא. "עדיף שתחתכו לי יד ורגל ולא תשמיצו אותי כמו שאתם עושים לי".

ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשע"ז

משה קצב
משה קצב
צילום: רויטרס

הנשיא לשעבר משה קצב תועד בשיחה עם רב שהגיע לבקרו במהלך חופשה בביתו, לאחר שוועדת השחרורים דחתה את בקשתו של הנשיא לשעבר לשחרור מוקדם.

במהלך השיחה שנחשפה הערב (חמישי) בערוץ 2, תיאר קצב את תסכוליו הרבים. "בנו תיק כזה שכל העולם, כבר עשר שנים, מכפישים אותי בעולם, כולם", אמר קצב. "אני לא הכרתי את המערכת. הייתי בצמרת המדינה, לא הכרתי את המערכת. ואם לי עשו, מה עושים לאזרח פשוט? עוד יותר נורא, דברים נוראיים".

"לא להאמין, תיקח את המדינה הכי דמוקרטית בעולם, הכי מתקדמת, לא יעשו דבר כזה", המשיך קצב. "אני אמרתי להם כמה פעמים, אירן וסעודיה עדיפות, שם חותכים ידיים. עדיף שתחתכו לי יד ורגל ולא תשמיצו אותי כמו שאתם עושים לי".

נציין כי ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר תתכנס בעוד כחודש כדי לדון פעם נוספת בבקשתו של קצב להשתחרר. בפעם הקודמת, באוגוסט, סירב קצב לקחת אחריות על מעשיו.

אחיו של הנשיא לשעבר, ליאור קצב, אמר בעקבות הפרסום כי "משה לא התראיין. הגיע הרב נתנאל הכהן אליו הביתה במהלך אחת החופשות". האח טען כי "צילמו אותו בסתר, עם מצלמה נסתרת, והעבירו לערוץ 2. זו פגיעה קשה בצנעת הפרט, ופרטיות שלו ושל המשפחה. זו הפרת אמון מוחלטת".