הרב עמאר מגיב:
"מטילים אימה על רבנים, הם מתלהמים"

רבה הראשי הספרדי של ירושלים הודף את המתקפה נגדו ולא חושש מפיטוריו, לאחר שאמר כי הרפורמים "רשעים" וההומאים הם "כת של תועבה".

רעות הדר , י"ז בחשון תשע"ז

הרב עמאר
הרב עמאר
צילום: ערוץ 7

הרב עמאר מגיב למתקפה

הראשון לציון ורבה הראשי של ירושלים, הרב שלמה משה עמאר, מגיב למתקפה נגדו בעקבות ההתבטאות שלו נגד הרפורמים ואנשי להט''ב.

כזכור, בראיון ל"ישראל היום" אמר כי קהילת הלהט"ב היא ''כת של תועבה, זה ברור. התורה מחייבת על זה מיתה". את הרפורמים כינה הרב "רשעים". בעקבות דבריו הוגשו נגדו תלונות במשטרה וחברי כנסת מהשמאל דרשו מראש הממשלה נתניהו וראש העיר ירושלים ברקת להדיח את הרב מתפקידו הממלכתי.

אמש (חמישי), במהלך שיעורו השבועי, הגיב הרב למתקפה נגדו: "אמרו לי שהיום כועסים עלי למה אמרתי שזה 'תועבה', צריכים להביא לנו איזה מחק בכדי שחלילה נמחק מה שכתוב בתורה, הם מטילים אימה בכדי שהרבנים לא יגידו. מחר יגידו שלרבנים אסור להגיד שלא לחלל שבת, כי הציבור רוצה ויש יותר מחללי שבת".

על פי הדיווח באתר החרדי ''כיכר השבת'', הרב עמאר אמר אמש כי "מחר יגידו לא לעשות הקפות, למה? מפני שיש הפרדה, יגידו לנו לשבור את המחיצות, וחתונות לא נעשה עוד כי זה נפרד, עוון פלילי".

בנוגע לקריאות לפטרו מתפקידו כרבה של ירושלים אמר הרב "הלכו הגישו תלונות, חושבים שאני מפחד אם יפטרו אותי. ב"ה, אני כבר עברתי את כל הרבנויות. נער הייתי גם זקנתי. זה דברים בטלים".

רבה של ירושלים הגיב לטענות ולפיהן הוא "הסית" נגד הומואים ולסביות: "הם אומרים שאני מסית. אני מסית? אני צעקתי בכל המקומות שלא ירימו יד ולא תהיה שום הסתה להרים יד, חלילה, אפילו לדבר דברים לא יפים. וכשקרה שאחד רשע הרג ילדה - יצאתי נגדו בכל תוקף, כתבתי דברים הכי חמורים שאפשר לכתוב. הוא רוצח ארור ובזוי.

לדבריו, "אנחנו יכולים להעניש על דברי תורה? אין לנו, לא על שבת ולא על ניאוף ולא על עבודה זרה ואפילו לא על הרציחה. אין לנו. אבל לאמר לאדם שאסור לחלל שבת? זה נקרא מסית? כתוב בתורה שזה תועבה, גם זה לא לומר?".

"הם מנהלים שיח ציבורי חשוב באיומים? הם מתלהמים. הייתי אומר להם שהם מסיתים נגדי בכדי שיבואו לפגוע בי. חס ושלום, אני לא אומר את זה. אנחנו נגד כל אלימות, התנגדות הכי חריפה שבעולם", הבהיר הרב עמאר.