השר יעלון שיקר או לא ידע?

ראש המועצה לביטחון לאומי מודה שעד לנסיעה לגרמניה יעלון לא היה מעורב. נדגיש כי רכישת צוללות היא בתחומו הבלעדי של ראש הממשלה.

ערוץ 7 , י"ח בחשון תשע"ז

יעקב נגל
יעקב נגל
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"עורך הדין דוד שימרון מעולם לא היה בדיונים מקצועיים אצלנו, ומימי לא פגשתי את מיקי גנור" - כך טוען היום (שבת) ראש מל"ל בפועל, תא"ל (במיל') יעקב נגל.

לדבריו, "הובאו כל מיני אי-דיוקים בנושא רכש הצוללות: ייקח עוד לפחות שנתיים עד שייחתם חוזה על רכישת צוללות, אפילו לא התחלנו במשא ומתן", הוסיף בריאיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח.

לדברי נגל, "באוקטובר 2015 גובש מסמך לקבל מהגרמנים מחויבות למכור לנו שלוש צוללות, שיחליפו את השלוש הקיימות, בהנחה - מסמך איתו נסע נתניהו לפגישה עם הקאנצלרית אנגלה מרקל. לקראת הנסיעה בפברואר גיבשנו מזכר הבנות נוסף, שבטיוטה שלו הופיעה בקשה למכירה של שתי ספינות, בנוסף - אבל מערכת הביטחון אמרה שהיא לא מעוניינת בהן, והן לא הופיעו במסמך שהוגש בסופו של דבר לקאנצלרית", הדגיש.

נגל הוסיף כי הוא אינו מאמין כי השר יעלון שיקר לרביב דרוקר, שחשף את התחקיר - אולם ייתכן כי לא עודכן בידי אנשי משרדו בכל הפרטים. "ממש לא מידרנו את שר הביטחון מנושא הצוללות", הדגיש נגל, "עמדתה של מערכת הביטחון מקבלת משקל רב, אבל זה לא תמיד מכריע. כיפת ברזל יצא לדרך בניגוד לדעת מערכת הביטחון, למשל".

"בפברואר חזרנו ממרקל, והצגנו למנכ"ל משרד הביטחון, המזכיר הצבאי שלו, ואני חושב גם לשר יעלון את תוצאות הפגישה", המשיך נגל, "עד יוני התנהלה עבודת מטה עם משרד הביטחון להכנת הנייר איתו אני נסעתי לגרמניה. לא היה סימן שאלה על עצם רכישת הצוללות, רק על עיתוי ומספר הצוללות. התהליך כולו כמעט ונגמר עד כניסתו של שר הביטחון ליברמן לתפקיד - אם כי אני שמח, כמובן, שהוא תומך בו".