דגל הקהילה על משרדי הרבנות

דגל קהילת הלהט"ב נתלה הלילה על משרדי הרבנות כמחאה על דברי הרב עמאר. דגל נוסף צויר בכניסה למבנה.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ט בחשון תשע"ז

דגל הלהט"ב על משרדי הרבנות
דגל הלהט"ב על משרדי הרבנות
צילום: דוברות המשטרה

הסערה סביב הדברים שאמר הרב הראשי לירושלים, הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, בראיון לישראל היום על קהילת הלהט"ב נמשכת.

דגל קהילת הלהט"ב נתלה במהלך הלילה על משרדי הרבנות הראשית והמועצה הדתית ברחוב החבצלת במרכז ירושלים. דגל נוסף צויר על הרצפה בכניסה למבנה.

עם בוקר הזעיקו אנשי הרבנות את המשטרה למקום. המשטרה פתחה בחקירה והיא צפויה לזמן בקרוב לחקירה באזהרה חשודים במעשה.

האחראים למעשה הם ככל הנראה חברי תא מרצ באוניברסיטה העברית בירושלים, שאף הצטלמו הלילה ליד הדגל, ופרסמו את התמונה בדף הפייסבוק של התא.

לתמונה צורף הכיתוב הבא: "בוקר טוב הרב עמאר, רב העיר ירושלים. שמענו שאמרת דברים לא נחמדים על קהילת הלהט"ב. לא התביישת להגיד שמדובר בכת של תועבה ושדין אותם חוטאים הוא מיתה. שמענו גם שאמרת שהוריה של שירה בנקי ז"ל, שהארנונה שהם משלמים משלמת לך את המשכורת, צריכים לעשות תיקון. אנחנו מציעים גם לך לעשות תיקון - לכן קישטנו את פתח הלשכה שלך כדי שתוכל להתחיל לתקן כבר הבוקר, ברגל ימין ובצבעוניות אין קץ. שיהיה לך שבוע אוהב, גאה ומלא בקבלת האחר".

גורם בכיר ברבנות בירושלים מסר בתגובה לערוץ 7: "אנחנו מצטערים מאוד על המקרה הבוקר. זו חציית קו אדום. אנחנו מקווים שדבר כזה לא ישנה וכולם יזהרו בלשונם ובמעשיהם".

יו"ר צעירי מרצ, אלעד וולף, מסר בתגובה: "הגיע הזמן להכניס קצת צבע לתוך הרבנות הראשית לישראל. אל מול החושך שמפיצה הרבנות, אל מול השנאה וההסתה, אנחנו נמשיך לעמוד חזקים ביחד, בגאווה. ההסתה לא תשבור אותנו והשנאה לא תנצח אותנו, רק תחזק אותנו. ידע כל רב הומופוב וגזען שגם אל הרבנות שלו נבוא להפיץ אור ושוויון. אם שר הדתות לא יטפל ושר הפנים ימשיך לשתוק, אנחנו נעשה את העבודה".

כזכור, בראיון ל"ישראל היום" שפורסם בעיתון בסוף השבוע אמר הרב עמאר כי קהילת הלהט"ב היא ''כת של תועבה, זה ברור. התורה מחייבת על זה מיתה". את הרפורמים כינה הרב "רשעים".

בעקבות דבריו של הרב עמאר הוגשו נגדו תלונות במשטרה וחברי כנסת מהשמאל דרשו מראש הממשלה נתניהו וראש העיר ירושלים ברקת להדיח את הרב מתפקידו הממלכתי.

דגל הלהט"ב בירושלים
צילום: דוברות המשטרה